Jandarma Yüzlerce Siteyi Erişime Engelledi

jandarma

Jandarma Tarafından Yüzlerce Site Erişime Engellendi

Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Daire Başkanlığı tarafından başlatılan operasyonlarda bir çok site Türkiye genelinde engellenerek kapatıldı.

Türkiye’nin en önemli askeri birimlerinden biri olan Jandarma saha da gösterdiği başarıyı siber alanda da göstermeye devam ediyor. Jandarma için de bir çok tim ve birlik bulunuyor Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Su Altı Arama ve Kurtarma Timleri (SAK) ve Jandarma Havacılık Başkanlığı gibi bir çok tim bulunuyor. Jandarma saha da yakaladığı başarıyı gösterdiği mücadeleyi siber alanda da göstererek yüzlerce siteyi erişime kapattı.

Jandarma Özel Harekat

Yüzlerce Site Kapatıldı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan operasyon da 01-31 Ekim tarihleri arasında 171 oltalama (phishing), 113 fuhuş ve 401 yasa dışı site olmak üzere toplam da 685 siteyi erişime kapattığını açıkladı. Açıklama Jandarma’nın resmi Twitter hesabından paylaşıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hem saha da hem de siber alan da yaptıkları operasyonlar ile takdiri hak ediyorlar. Siber alan da yapılan bir çok operasyonda silahlı terör örgütü PKK’ya çalışan bilgisayar korsanları, devlet aleyhine paylaşım yapan şahıslar ve bir çok yasa dışı iş yapan internet kullanıcıları tek tek tespit edilerek gözaltına alındı.

Siber Suçlar Çok Başarılı!

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından siber alan da yapılan operasyon haberlerini okumak ve daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Phishing Amaçlı Açılan Siteler Çok Fazla

Jandarma Genel Komutanlığı’nın paylaştığı verilere göre yapılan operasyon da 171 oltalama (phishing) Amaçlı açılan sitenin engellendiği söylenmişti bu durum phishing saldırı yönteminin ne kadar çok kullanıldığını ve hala etkili olduğunu gösteriyor bilgisayar korsanları phishing saldırı yöntemini kendine geliştirerek farklı şekilde internet kullanıcılarına sunuyor bazen o kadar profesyonel şekilde hazırlanıyor ki devletler bile bu saldırıdan olumsuz etkilenebiliyor.

phishing

Sitemiz de oltama (phishing) Yöntemi ile ilgili bir çok haber ve detay mevcut phishing ile alakalı daha çok bilgi edinmek ve daha çok haber okumak istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili yazılarımıza ulaşabilirsiniz.