KuCoin Hacklendi 150 Milyon Dolar Kayıp

bitcoin

KuCoin Hacklendi Resmi Açıklama

Bitcoin’in en öncü firmalarından olan KuCoin an itibari ile hacklendiğini bildirdi. Yapılan açıklamada 150 milyon dolar gibi büyük bir paranın başka bir bitcoin adresine transfer edildiğini açıkladı.
KuCoin kullanıcı işlemlerini kısa bir süreliğine askıya aldı. Twitterdan yaptığı açıklamada resmen hacklendiğini ve bunun bir hack olayı olduğunu bildirdi.

KuCoin müşterileri tarafından büyük bir tepki ile karşı karşıya kaldı güvenliğin yetersiz olduğunu ve ilgilenilmediği bir çok kullanıcı tarafından dile getirildi. KuCoin resmi twitter hesabından yukarıda yaptığı açıklamadan başka herhangi bir açıklama yapmadı. KuCoin kullanıcılarından bu kötü ve can sıkıcı durumu düzeltmeleri için biraz daha zaman istedi. KuCoin zararın kendileri tarafından karşılanacaklarını resmi twitter hesaplarından açıkladı.

KuCoin’in Resmi Twitter Hesabından Açıklama Yaptı

https://twitter.com/kucoincom/status/1309689557206491137

Kripto Para Firmaları Hedef Halinde

KuCoin bu hack saldırısından sonra hisselerinin %15 gibi büyük bir rakam ile düştüğü gözüküyor.
Bitcoin borsasının zirvesinde CoinBase, Binance, Okex ve Huobi bulunurken bunlarıda KuCoin takip etmektedir bu kadar büyük ve dünyaca ünlü bitcoin firmasının hacklenmesi herkes tarafından çok tepki gördü. Bundan önce yaptığımız haberlerde de bir çok bitcoin firması hacklenmişti ve milyon dolarlar çalınmıştı.
Bitcoin firmalarının güvenliğe her şeyden çok önem vermeleri gerekiyor çünkü kullanıcılarının önemli bilgileri telefon, kimlik numarası vb. gibi ve büyük paraların bulunduğu hesaplar bulunuyor. Bir hack olayı yaşandığında hem kullanıcılar zarar görüyor hem de bitcoin firmaları.

ETERBASE Hacklenmişti

KuCoin’den önce en son bitcoin firmalarının hacklenmesi olayında ETERBASE gibi çok büyük bir bitcoin firmasıda hacklenmişti. ETERBASE hacklendiğinde 5 milyon dolar gibi bir para çalınmıştı ve firma borsada büyük değer kaybetmişti.

Bitcoin hakkında diğer haberlerimizi okumak için “haber” kategorisinde dolaşabilirsiniz veyahut “btc” etiketinden bitcoin ile ilgili olan haberlere erişim sağlayabilirsiniz.