macOS’da Verilerin Çalınmasına Sebep Olacak Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

macos

macOS kullanıcılarını tedirgin edecek önemli bir güvenlik açığı tepsit edildi.
macOS’da bulunan güvenlik açığı Trend Micro’da çalışan güvenlik uzmanları tarafından tespit edildi. Bulunan güvenlik açığı apple yazılımlarını geliştirmek için kullanılan Xcode’un projeleri tarafından meydana geliyor. Bu açık sayesinde Evernote, Notes, Skype, Telegram, QQ ve WeChat gibi uygulamalarda kişisel verilerin çalınmasına neden oluyor
macOS Kullanıcılarının kendisini koruması için sadece app store’den uygulama indirmelerini tavsiye ediyor.

Gün geçtikçe siber güvenlik gelişiyor dev şirketlerde, devletlerde ve sosyal ağlarda kritik güvenlik açıkları bulunmaya başladı.
Bu açıklardan zarar görmemek için bütün her şeyin orjinalini kullanmalısınız yani korsan uygulama kullanmayınız, bilmediğiniz kaynaklardan uygulamalar, yazılımlar, dosyalar vb. gibi dökümanları indirmeyiniz. Anti-virüs programlarınızı aktif ediniz bunları yaptıktan sonra bulunan kritik güvenlik açıklarından size zarar gelme riski çok azdır.

Bir önceki yazımız olan Kişisel Yayın ve Blog Sitesi WordPress'de Kritik Güvenlik Açığı Tespit Edildi başlıklı makalemizde güvenlik açıkları, hack ve siber magazin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]