Ne Kadar Kripto Para Çalındı?

kripto

2011 Yılından Bu Yana Ne Kadar Kripto Para Çalındı?

Kripto paranın popüler olmasıyla beraber bir çok kripto para firması ortaya çıkmıştır. Tabi bu durum kötü niyetli bilgisayar korsanlarını da sevindirmedi değil. Önceden bilgisayar korsanları devletlerin bankalarına saldırı düzenleyerek milyonlarca veya yüz binlerce dolar para çalıyordu şimdi ise günümüzde popüler olan kripto para firmaları bilgisayar korsanları için açık hedef haline geldi.

Bir araştırma firması tarafından yapılan araştırmaya göre 2011 yılından bu yana toplam da 7.6 milyar dolar değerinde kripto para çalındığını açıkladı.

kripto para

Dolandırıcılık Vakaları Daha Çok Zarar Verdi

Araştırma şirketi yaptıkları araştırma da hack saldırılarından ve dolandırıcılık vakalarından dolayı çalınan parayı açıkladı. Hack saldırıları sonucu toplam da 2.8 milyar dolar değerinde kripto para çalınırken, dolandırıcılık girişimleri nedeniyle 4.8 milyar dolar değerinde kripto para çalındı.

Dolandırıcıların hackerlardan daha fazla zarar verdiği araştırmalar sonucu görülüyor. Yapılan hack saldırıları ve dolandırıcılık girişimleri nedeniyle en çok etkilenen yatırımcıların Çin’deki yatırımcılar olduğu açıklandı.

kripto para

Yapılan saldırılar sonucu en çok etkilenen 5 ülke

Yapılan hack saldırıları ve dolandırıcılık nedeniyle en çok etkilenen 5 ülke şunlar; Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Çin, Güney Kore ve Japonya olduğu açıklandı. Yapılan saldırıların büyük oranla yetersiz güvenlik önlemleri sebebiyle olduğuna da değinildi.

Kripto para ilgili daha fazla bilgi edinmek ve daha fazla haber okumak için buraya tıklayarak kripto para ile ilgili yazdığımız diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.