OwnzYou.com Mirror Sitesi Online

ownz

Mirror Sitesi Nedir?

Mirror’un Türkçe karşılığı ayna demektir bir nevi siteler ayna görevi görmektedir. Mirror siteleri, kayıt altına alınacak sitenin o anda ki görüntüsünü kayıt eder. Genellikle defacerların kullandığı mirror siteleri defacerların hackledikleri siteleri kanıt amaçlı kayıt altına almak için kullanılır. Bir dönemler çok fazla mirror sitesi açılıyordu fakat hepsi birbirinin scriptini kopyalamış şekilde ve 0 özgünlükle açılıyordu. Tabi ki bu tür siteler fazla yol gidemeden sitelerini kapatıp yayın hayatlarına son verdiler.

OwnzYou.com

OwnzYou.com Online!

Spyhackerz kurucusu “Mectruy” tarafından kurulan mirror sitesi OwnzYou.com bugün itibari ile aktif edildi. Tamamen global çapta hizmet verecek olan site. Özgün olarak eşi benzeri olmayan bir script olarak kodlandı. Piyasada ki farklı mirror siteleri gibi sahte kayıtlara izin vermemektedir. Yeni mirror sitesinin başarılı olacağı çok aşikar. Spyhackerz’ın başarısı ortada Türkiye’nin en büyük 400 sitesi arasında kendine yer bulmaktadır ve marka tescili yapılmıştır. Spyhackerz başarılı olduğu gibi yeni mirror sitesi de başarılı olacaktır.

Diğer Mirror Sitelerinden Farkları Neler?

  • Tamamen özgün kodlanmış ve piyasada eşi benzeri olmayan bir script kullanılmaktadır.
  • Diğer mirror sitelerine nazaran 5 kat daha hızlı çalışmaktadır. Kasma ve donma gibi sorunlar bulunmamaktadır.
  • Kapalı, boş ve sahte kayıtları kayıt altına almamaktadır.
  • Ownzyou.com‘da kayıt altına alınanan siteler veri tabanında değil direkt olarak sunucuda dosya şeklinde saklanmaktadır.
  • En iyi hacker sayfasında ki sistem diğer mirror sitelerinden farklıdır. Sistem domain uzantısına göre puan sıralaması yapmaktadır.
  • Kayıt yapan hackerlara mavi tik (onaylı hacker) Simgesi verilmektedir

En büyük özelliklernden bir kaçını sayabilecek olursak çok hızlı çalışması ve kayıtları veri tabanı yerine sunucuda dosya olarak saklamasıdır. Bu zamana kadar birçok mirror sitesinin veri tabanı patladığı için yüz binlerce kayıt silindi fakat Ownzyou’da bu mümkün değildir.


Hacknews haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Mirror Sitesi