Papara’nın Vurgun Yaptığı Doğrumu?

papara

Papara Vurgunu Doğrumu?

Türkiye’nin en büyük online cüzdanlarından olan ve kısa süre önce 5 milyon aktif kullanıcıya ulaşan papara’da son günlerde uygulamasına ve resmi internet sitesine erişim problemleri yaşanmaktaydı ve bazı kullanıcıların papara hesaplarındaki paralar yok olmuştu ister istemez kullanıcıların kafasında Papara vurgun mu yapıyor? İkinci bir çiftlik bank vakası mı yaşanıyor diye düşündüler.

Çiftlik Bank geçtiğimiz yıllarda 1 milyon tl gibi büyük bir parayı dolandırmıştı. Papara kullanıcıları bunun olmasından korktu. Sosyal medya ve forumlarda “Papara’nın kurucusu Ahmed F. Karslı vurgun yapıp yurt dışına kaçtı.” İddiaları yayılmaya başladı ve gündeme oturdu.

Papara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri


BDDK
(Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) Lisanlı bir şirkettir ve BDDK’da lisans sahibi olan şirketlerin “vurgun” yapması söz konusu değildir. Çünkü Papara hesaplarımızdaki bakiyelerimiz T.C Merkez Bankası kontorlü altında tutulmaktadır. Papara iflas gibi bir durumla karşılaşsa bile sadece şirket olarak iflas eder kullanıcı ve müşterilerin zararı T.C Merkez Bankası tarafından kuruşu kuruşuna eksiksiz bir şekilde ödenir ve zarar karşılanır.

bddk

BDDK Lisansına Sahip Şirketler

Ülkemizde bu zamana kadar BDDK lisansına sahip şirketler tarafından “vurgun” diye bir olay gerçekleşmedi ve gerçekleşmesi de mümkün değildir.

Papara geçtiğimiz günlerde 5 milyon aktif kullanıcıya ulaşarak inanılmaz bir başarıya imza attı ve 5 milyonuncu kullanıcıya Papara’nın kurucusu Ahmed F. Karslı tarafından bizzat Papara black kart ve Papara adına hayat boyu eğitim bursu hediye etti.
Papara bu olayı video olarak resmi Twitter ve Instagram hesaplarından yayınladı.

Papara Taktir Edildi

Papara’nın bu girişimi kullanıcıları ve takipçileri tarafından desteklendi. Papara gün geçtikçe büyümeye devam ediyor ve sistem altyapılarını geliştirmek için sürekli güncelleştirme yapıyorlar. Papara’nın en önemli özelliklerinden biriside çok hızlı ve kullanışlı olmasıdır.

Papara 2021’in çeyreğinde ise yurt dışına açılmayı planlıyor. Tek Türkiye’de sınırlı kalmayarak global bir marka haline gelmek için çaba gösteriyorlar ve başarılı bir şekilde ilerliyorlar.
Papara’ya geçtiğimiz dönemlerde azınlık hisseleri için 300 milyon dolar gibi bir para teklif edilmişti. Türkiye’de bu tür büyük girişimlerin ilgi görmesi ve büyümesi herkesi sevindirmektedir.

papara
Papara Yurt Dışına Açılacak

Papara’nın yurt dışına açılmayı planlaması hakkında Türkiye’nin önde gelen haber siteleri de yakın bir zaman önce bununla ilgili haber girmiş ve desteklemişti.

Papara hakkında diğer haberlere ulaşmak için buraya tıklayarak onlara da göz atabilirsiniz.