Pinterest Nedir? Ne İçin Kullanılır? (2021)

pinterest nedir

Pinterest nedir: Resimler biçiminde ve daha da önemlisi daha küçük ölçekte, çeşitli şekillerde sevimli çizgi filmler ve hareketli resimler içeren iğnelerle çevrimiçi içeriğin keşfedilmesine ve kaydedilmesine olanak sağlamak için tasarlanmış bir Amerikan çevrimiçi görüntü paylaşım ve kişisel medya ağı hizmetidir renkler. “Sabitlenebilen” pinler, diğer “Pinterest nedir” kullanıcıları tarafından favori olarak tanımlanan pinlerdir. Bir kullanıcı ayrıca arkadaşlarının paylaştığı bir grup iğneden favori bir resim isteyebilir. Bir kullanıcı bir resmi “sabitlediğinde”, kullanıcının Pinterest hesabında görüntülenmek ve indirilmek üzere listelenir.

 

Pinterest nedir: Temalar veya kategoriler halinde düzenlenen Pinterest panoları hem metin hem de grafikler içerebilir. Bir kullanıcı bir panoya bir resim iliştirdiğin de, o kategorideki tüm üyelere iletilir. Bir “Pinterest nedir” kullanıcısı bir panele bir şey sabitlediğin de, daha sonra okumaya davet eden herhangi bir üye tarafından görüntülenebilecek bir gönderi oluşturur. Ancak, bir Pinterest kullanıcısı bir kategoriye göz atabilir ve belirli bir gönderiyi sabitlememeyi seçebilir; bu noktada, kullanıcı bir gruba eklemek üzere bir kullanıcıyı bulup etiketleyene kadar gönderi gizlenir. Bu şekilde, belirli bir kategorideki herkes yayını aramadan görebilir.

 

Pinterest nedir? Tüm pinleri tek bir yerde görebilmek için beslemelerini düzenleme olanağına sahiptir. Pinterest nedir: Yeni bir gönderi eklendiğinde, kendisini görüntülemeye davet eden gruptaki tüm üyelere gönderilir. Ardından, herhangi bir kullanıcı herhangi bir zamanda o gruba ait tüm pinlere göz atabilir. Pinterest nedir, arkadaşlarınızla iletişim kurmanın eğlenceli bir yolu olmasının yanı sıra, özellikle sezonluk ilgi alanları veya koleksiyonlar söz konusu olduğunda ilginç şeyler depolamanın ve araştırmanın kolay bir yoludur. Çeşitli gruplarda bulunan farklı türdeki tüm gönderi türlerini listeleyen Pinterest nedir adlı bir bölüm bile var.

pinterest niçin kullanılır

Pinterest Niçin Kullanılır?

Pinterest nedir: tanınır hale geldiği yeni resim paylaşma özelliği ile her Pinterest kullanıcısı fayda sağlar. Kişi bir pin aradığında, resmi yüklemek için Yeni Gönderi’yi tıklayabilir. Kullanıcı ayrıca ilgi çekici olup olmadığını görmek için geçmiş gönderilerin arşivine erişebilir. Ayrıca indirmeleri izleyebilir, bu da grup panosunun her gönderiyi kaç kişinin indirdiğini görmesine olanak tanır. Kullanıcının, pimlerin Pinterest nedir kullanıcıları arasında ne kadar iyi performans gösterdiğine dair fikir veren bir pim üzerindeki yorumları izleme seçeneği bile vardır.

 

Pinterest nedir‘in bir başka süper kullanışlı özelliği, herkesin en ilginç pinleri hızlı bir şekilde keşfetmesine olanak tanıyan zengin pin özelliğidir. Bu, Pinterest nedir ana sayfasının üst kısmındaki özel bir listede listelenen pinlere tıklanarak yapılır. Bir kullanıcı pinlerden birine tıkladığında, kaynak web sitesine yönlendirilecektir. Bu, kullanıcıların belirli bir işletme hakkında her türlü bilgiyi keşfetmesine olanak tanır. Örneğin, bir kişi belirli bir ürüne ne kadar harcayacağını bilmek isterse, Pin Harcama Metriklerini tıklayabilir ve belirli bir perakendecinin şu ana kadar pazarlamada ne kadar para harcadığına dair bir tahmin görebilir. Bu, eğilimleri takip etmenin harika bir yoludur ve gelecekteki satın almalarla ilgili kararların daha kolay alınmasına yardımcı olur.

pinterest resim

Pinterest nedir, kullanıcıların mevcut eğilimlere, etkinliklere, anketlere ve diğer Pinterest nedir kullanıcıları hakkındaki diğer bilgilere erişmesine olanak tanıyan başka bir özelliktir. Reçine, Twitter ve Facebook sosyal ağlarının üzerine inşa edildiğinden, diğer insanların söylediklerinden haberdar olmayı kolaylaştırır. Bu çok değerli bir özelliktir çünkü bilgili tüketicilere, belirli ürünler söz konusu olduğunda tüketicilerin ne hakkında konuştuklarının anlık görüntüsünü verir.

 

Pinterest nedir, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinde bir kuyruk rüzgarı gibidir. Facebook ve Twitter’dan farklı olarak Pinterest nedir, yalnızca bir kez kullanılabilen basit bir uygulama değil, kişinin gün boyu akmaya devam eden bir süreçtir. Bir kişi Pinterest kullanıcısı olduktan sonra, kaç tane pin çıkardığı önemli değildir; pimleri, hepsini görüntülemeyi bitirene kadar kalır. Aslında, bir kişinin son zamanlarda hangi pinleri eklediklerini kontrol edebileceği bir Pinterest “pin” bölümü bile var. Pinterest kullanıcılarının birbirine bağlı kalmasının eğlenceli ve ilgi çekici bir yoludur.

 

Pinterest nedir hesabı açmak ve kullanmak ücretsizdir. Hiçbir abonelik ücreti veya gizli maliyet yoktur ve daha fazla web trafiğine ve çevrimiçi panolarıyla daha fazla kar elde etmeye yönelik basit bir eylem adımı, bugün var olan sayısız sosyal ağdan yararlanmaktır. Pinterest, girişimcilerin ürünlerine yeni ilgi uyandırmak için kullandıkları birçok başarılı stratejiden sadece biridir. Bunları ve diğer sosyal ağları çevrimiçi pazarlama işiniz için kullanma hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen aşağıdaki sitemizi ziyaret edin.