Potentia İsimli Türk Yapımı Oyun

Potentia oyunu

Potentia Duyuruldu

Son yıllarda sürekli daha da gelişen oyun sektöründe Türk oyun yapımcıları kendilerini kanıtlamaya çalışıyor ve ülkemizde yeni oyunlar yapılmaya devam ediliyor. Genellikle büyük şirketler tarafından değil de birkaç arkadaşın ve yazılımcının bir araya gelmesi ile yapılan Türk oyunlarının yapımcıları her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Yakın zaman önce demo sürümü yayınlanan Potentia isimli yeni bir oyun tasarlayan Türk oyun yapımcıları da şaşırtıcı bir başarı ortaya koymuş gibi gözüküyor.

Potentia İsimli Türk Yapımı Oyun 1 – potentia oyun gorsel
Potentia oyunundan bir görsel

Yeni Türk yapımı oyun Potentia

4 yazılımcı arkadaşın bir araya gelmesi ile tasarlanan bu oyunun en dikkat çeken tarafı, grafikleri. Paylaşılan tanıtım videolarından göründüğü kadarıyla yüksek grafik özelliklerine sahip bu oyun, kıyamet sonrası hayatta kalan bir arkadaş grubunun yaşam hikayesini oyunculara sunuyor.

Türk yapımı oyunda şaşırtıcı özellikler

Türk yapımı oyunlar arasında ilk kez bu tarz bir hikaye ile ismini duyuracağı düşünülen Potentia isimli oyun, adeta büyük oyun yapımcıları tarafından üretilmiş gibi duruyor. Yayınlanan duyuru videosunda ki oyuna ait klipte oldukça iyi grafiklerle karşılaşıyoruz. Yüksek grafikleri ile izleyenleri şaşırtan bu oyun, yapımcılar tarafından yayınlanan duyuru videosuna göre oyun mekanikleri kısmında grafik özellikleri kadar başarılı olamayacak. Yayınlanan videoda izlediğimiz görüntülere göre mekanikleri yeni nesil oyunlardaki seviyeye ulaşamayan oyun yine de birçok Türk oyuncu tarafından merakla bekleniyor.

Potentia İsimli Türk Yapımı Oyun 2 – potentia oyunu
Oyun içinden bir görsel

Oyunun çıkış tarihi

Duyuru videosu ile şaşırtan yerli oyun Potentia’nın demo sürümü Steam üzerinde oyunculara sunulmuş bulunmakta. Merakla beklenen oyunun ful sürümü ise 2021 yılının 15 Şubat tarihinde piyasaya sürülecek

Türk oyun sektörü gelişiyor mu?

Uzun yıllar boyunca tüm dünyaya yayılmış bu sektörde Türkiye varlığını gösteremedi ve ülkemizde global anlamda başarılı oyunlar üretilemedi.

Son dönemlerde bu sektörde çalışan birkaç şirket ve kişisel oyun yapımcıları tarafından yeni adımlar atılmaya başlandı ve sektöre verilen önem arttı. Potentia oyununun üreticilerinin de oyunun başarılı olması ve ilgi görmesi ile çok daha başarılı projeler gerçekleştirebilmeleri mümkün görünüyor. Ülkemizde bu tür oyun üreticilerine destek verilmesi ile Türkiye, bu sektörde başarısını ortaya koyabilir ve zirveye oynayan firmaların merkezi olabilir.

Oyun yapımcıları tarafından paylaşılan video