Pubg Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

pubg kasma sorunu

Pubg Kasma Sorunu Nedir? Nasıl Çözülür?

Son zamanlarda dünyanın en popüler oyunları arasına giren ve anlık olarak milyonlarca kişi tarafından oynana PUBG oyunun kasma sorunu nasıl çözülür? Pubg kasma sorunu genel olarak kullanıcılarının telefon ve bilgisayar özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Size göstereceğimiz işlemleri yaparak oyununuzu daha kaliteli bir hale getirebilir ve bir nebze de olsa kasma sorununu azaltmış olabilirsiniz.

1- Gereksiz Dosya Temizliği

dosya

Telefonunuz da kullandığınız bazı programlar otomatik olarak bir klasör oluşturmaktadır ve sistemde bulunan kaynakları buraya yüklemektedir. Tabi bu işlem sizin telefonunuz da bir hayli yer kaplamaktadır. Örnek verebilecek olursak Telegram uygulamasını kullanan kişiler dosya bölümüne geldikten sonra “Telegram” Adında bir klasör göreceklerdir. Klasöre girdiklerin de telegram da arkadaşları veya gruplar tarafından paylaşılan resim, video ve ses kayıtları otomatik olarak o dosyaya kaydedilmektedir.

Telegram dosyasının üzerine basılı tutarak komple siliniz. Bu işlem sizin verilerinize zarar vermez telegram uygulamasına girdiğiniz de fotoğraf ve diğer dokümanların hayla uygulama da olacağını göreceksiniz.

2- Gereksiz Uygulama Temizliği

uygulama

Telefonumuza indirip kullanmadığımız veyahut işe yaramayan uygulamaları temizlemek telefonunuzun performansını büyük bir ölçüde geliştirecektir. Telefonunuza yüklü uygulamalar arka planda çalıştıkları için oyun oynarken fps değeriniz düşebilir. FPS’nin düşmesi sizlerin oyun kalitesini ve zevkini de kötü yönde etkileyecektir.

Telefonunuzun ayarlar kısmından “Uygulamalar” Sekmesine gelerek kullanmadığınız ve işe yarayamayan uygulamaları tespit ederek tamamen kaldırınız. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzda ki performans artışını net bir şekilde göreceksiniz.

3- Arka Plan Uygulamalarını Kapatma

telefon

Telefonunuz da yüklü olan arka plan uygulamalarını kapatmak sizlerin oyun kalitesini ciddi derece de etkileyecektir. Çünkü arka planda çalışan uygulamalar telefonunuzu yormaktadır. Bundan dolayı oyun oynama kaliteniz de ciddi derece de düşmektedir.
Samsung telefonlar da ayarlar kısmına giderek “Cihaz Güvenliği” Sekmesine geliniz buradan arka plan uygulamalarını sizler için tespit etmektedir. Tespit ettiği arka plan uygulamalarının tamamını kapatarak oyun performansınızı arttırabilirsiniz.

4- Telefon Hızlandırma ve Çöp Temizliği

Pubg kasma sorunu

Telefonunuz da sizlerin erişemeyeceği veyahut göremeyeceği yerler de bazı gereksiz dosyalar birikmektedir. Bunları her ne kadar görmeseniz de telefonunuzun hızını ve performansını doğrudan etkilemektedir. Telefonunuz da sistemin sizlere sunmuş olduğu uygulamayı kullanarak gereksiz dosya temizliği yapabilirsiniz veyahut telefon hızlandırma programları indirebilirsiniz.

Telefon hızlandırma programlarının ücretli sürümlerini kullanmak sizler için çok daha verimli olacaktır. Ücretli sürümleri telefonunuzun daha derinlerine inerek gereksiz dosyaların hepsini temizlemektedir. Ücretsiz sürümleri ise belirli yerlere erişim sağlayarak dosya temizliği yapmaktadır.

Yukarıda anlattığım işlemleri yaparak pubg kasma sorununa ve oyunlar da kasma sorununuza az da olsa çözüm bulabilirsiniz. Yukarıda ki işlemler sadece oyun performansınızı iyileştirmektedir tamamen bu performansı yükseltmek için yeni bir sisteme geçiş yapmalı veyahut yeni bir sistem toplamaları gerekmektedir.
Sizlere bu yazımız da pubg kasma sorununa nasıl çözüm bulabileceğiniz anlattık daha fazla bu tür yazı istiyorsanız yorumlar kısmında belirterek bizlere fikir verebilirsiniz.