Red Dead Online Çıkış Yaptı

red dead online

Red Dead Redemption II oyununun çevrim içi hali olan Red Dead Online oyunu, yapımcısı Rockstar Games tarafından ayrı bir oyun olarak çıkış yaptı. Oyunun çıkış yapması ile PC oyuncuları için %75 indirimli olarak satışa sunuldu.

Neden Ayrı Oyun?

Ünlü oyun yapımcısı Rockstar Games’in 2018 yılında çıkardığı yeni oyunu Red Dead Redemption II’nin çevrim içi hali, Red Dead Online ismi ile ayrı bir oyun olarak çıktı. Rockstar Games’in Red Dead Redemption II oyununun çevrim içi halini ayrı bir oyun olarak çıkarmasının sebebi ise oyunun hikayesini oynamak istemeyen oyuncular olması. Oyunun hikaye bölümünü oynamak istemeyen ve sadece çevrim içi olarak oynamak isteyen oyuncular için Rockstar Games, Red Dead Redemption II’nin çevrim içi halini Red Dead Online olarak satışa sundu.

Red Dead Online Çıkış Yaptı 1 – rdr
Red Dead Redemption II

Oyunlarının Çevrim İçi Halleri Daha Çok İlgi Görüyor.

GTA serisi ile tanıdığımız ünlü oyun yapımcısı Rockstar Games 2013 yılında çıkardığı GTA serisinin son oyunu olan GTA V oyunu hala birçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanmaya devam ediyor. GTA V oyununun oyuncular tarafından 7 yıldır oynanmaya devam edilmesi ve hala yeni oyuncuların satın almasının sebebi ise GTA V oyununun çevrim içi hali. GTA V Online ve GTA V Role Play olarak milyonlarca oyuncu tarafından GTA V oynanmaya devam ediyor ve yayın platformlarında milyonlarca izleyici tarafından izleniyor.

Red Dead Redemption II oyunu da GTA V gibi çevrim içi olarak uzun süre oynanmaya devam edilecek gibi görünüyor. Oyunun online halini ayrı bir oyun olarak daha uygun fiyat ile çıkaran Rockstar Games oyuncular tarafından olumlu tepkiler alacak.

Red Dead Online Çıkış Yaptı 2 – rockstar
Rockstar Games

Red Dead Online Oyununun Fiyatı Ne Kadar

Oyunun hikayesini oynamayacak oyuncuların fazla para vermemesi için oyunun online halini daha uygun fiyat ile satışa sunan Rockstar Games, oyunun çıkışı ile beraber büyük bir indirim de yaptı. Orijinal fiyatı 159 TL olan oyunun PC versiyonu %75 indirimle 39.99 TL olarak satışa başlandı.

Red Dead Online Yeni Konsollarda da Oynanacak

2018 yılında PlayStation ve Xbox One konsolları için, 2019 yılında ise PC için çıkış yapan Red Dead Redemption II oyunun çevrim içi hali Red Dead Online’da konsollarda ve PC’de satışa sunuldu. Red Dead Online oyunu yeni nesil konsollar olan PlayStation 5, Xbox Series S ve Xbox Series X’te de oynanmaya devam edilecek.