Rus Hacker Parayı Akladı!

alexander

Rus Hacker Kara Para Akladı

Hacker ve aynı zamanda Rus Bilgisayar Uzmanı olan Alexander Vinnik 2011 ve 2017 yılları arası Rus merkezli bir Kripto Para firmasında çalıştı fakat şuan Fransa’da Kara para aklama ve Gasp suçlarından mahkeme karşısında yargılanmayı bekliyor. Rus hacker Kara para aklama ve Gasp suçlarından Fransa’da 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kara Para Aklamakla Suçlandı

Rus hacker Vinnik kripto para borsaları aracılığı ile 5 milyon dolar ila 9 milyon dolar parayı aklamakla suçlanmıştı. Rus hacker Alexander Vinnik ABD’li yetkililerin talebi üzerine 2017’nin Temmuz ayında Yunanistan’da tatil yaparken göz altına alındı ve kara para aklamakla suçlandı.

Rus Hacker

Hapis Cezasına Çarptırıldı

Rus hacker Vinnik Fransa’da Ceza İnfaz Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Kara para aklama, gasp ve suç örgütünün parçası olmaktan dolayı 100 bin Euro tazminat ve 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Rus hacker ve bilgisayar uzmanı Vinnik şuan 41 yaşındadır. Rus hacker 2011 yılında BTC-e kripto para firmasını kurmuştu ve 2015 yılına geldiğinde Bitcoin değişim hacminin yaklaşık olarak %3’ünü kontrolü altına aldı.

Rus Hacker Parayı Akladı! 1 – btc

Hackerlar Çok Büyük Paraları Ele Geçiriyor

Hackerlar yaptıkları yazılımlar ile veyahut özgünce buldukları yöntemler ile ülkelerin bankalarına veya kripto para firmalarına saldırarak büyük miktar paraları ele geçirmeye çalışıyor. Günümüz de bunun bir çok örneği görüldü milyonlarca dolar kripto para hackerlar tarafından ele geçirildi ve şirketler çok büyük zararlara uğratıldı. Bazı hackerlar devlet adına çalışırken bazıları ise kişisel olarak çalışmaktadır devlet adına çalışan hackerlar daha güvence altında olunup diğer devletler tarafından yakalanması çok daha zor olmaktadır.