Rus Hackerlar ABD’yi Hedef Aldı

cyber security

Şirketin Personelleri Hedef Alındı!

Yapılan açıklamaya göre rus hackerlar SKDKnickerbocker (SKDK) adlı iletişim şirketinin personellerini hedef aldı. Fakat personellerin dikkati ve bilgisi sayesinde rus hackerların yaptığı hack girişimi başarısız oldu. İsmi belirsiz bir kaynaktan yapılan açıklamaya göre de rus hackerların saldırılarının başarısız olmalarının sebebini (SKDK)’nın iyi korunuyor olmasına yorumladı.

güvenlik

Devlet Adına Çalışıyorlar!

Rus hackerların devlet tarafından çalıştırılan hackerlar olduğu tahmin ediliyor. Artık devletler sahada silah ile savaşırken de siber dünyada da siber savaşlar yapıyor. Bu yüzden sahada da gösterilen güvenlik önlemlerinin ve eğitimlerin de siber alan da gösterilmeye başlandı. Bir devlet hackerları sayesinde diğer bir devletin gizli bilgilerine önemli can alıcı bilgilerine ulaşırsa o devleti zayıflatabilir o yüzden devletler siber güvenlik alanında uzman kişiler yetiştirmeye başladı bile ülkemizde de siber güvenlik alanında yetişmiş başarılı uzman kişiler bulunuyor.

Farklı Haberler Okuyabilirsiniz

Siber güvenlik alanında yapılan diğer saldırıların haberlerini görmek için sitemizde ve sayfalarında dolaşabilirsiniz veyahut buraya tıklayarak siber güvenlik haberlerini toplu bir şekilde okuyabilirsiniz. Diğer farklı haberlerimizi de okumak için yukarıda bulunan kategorilere tıklayarak istediğiniz kategoride haber okuyabilirsiniz.