Büyük Şirketler ve Kurumlar Nasıl Korunuyor

hacker

En Çok Yapılan Saldırılar

En çok yapılan saldırı Sosyal Mühendislik, Phishing ve Zararlı Yazılımlar ile yapılan saldırılardır bu saldırı türleri ile önemli devlet bilgileri, şirket bilgileri, önemli mesajlar vb. gibi özel bilgiler ele geçirilebilir. Hackerlar son zamanlarda Twitter gibi büyük bir sosyal medya platformuna saldırdı ve 130’dan fazla hesabı hackledi saldırıda kullanılan yöntem ise sosyal mühendislik yöntemiydi. Twitter yetkilisine saldırı yapılarak profillere erişim sağlandı. Yakın bir zaman da kuzey koreli hackerlar tarafından zararlı yazılımlar ile kripto para firmaları hacklenmeye çalıştı bu sefer başarısız oldular fakat geçen yıl 2 milyar dolarlık vurgun yapmışlardı.

saldırılar

Tesla’ya Saldırılar Gerçekleşmişti

28.08.2020 tarihinde yani bir gün önce rus hacker tarafından Elon Musk’un sahip olduğu “TESLA” şirketine saldırı gerçekleşti saldırıda hem sosyal mühendislik yöntemi hem de zararlı yazılımlar kullanıldı fakat bu saldırı bir “TESLA” çalışanının şirketi bilgilendirmesi ile engellendi. Rus Hacker ülkeyi terketmek üzereyken kıskıvrak yakalandı.

Sosyal Mühendislik Saldırısının Yönteminin Amacı

Sosyal Mühendislik yöntemi tamamen karşıdaki kişinin size güven vermesiyle başlar onu gerçek bir dost, arkadaş veya sevgili sanabilirsiniz fakat amaçları farklı olabilir.

Kripto Para Firmasına Yapılan Saldırıyı Okumak İçin Tıklayın.