Samsung, Yeni Teknoloji Kullanıyor

samsung

Samsung, Ekran Altı Kamera Teknolojisini Kullanmaya Başlayacak


Yeni nesil telefonlarda kullanılmaya başlanan ekran altı kamera teknolojisi hem kullanış açısından kullanıcılar için avantaj sağlıyor ve tasarım açısından da telefona daha güzel bir görünüm sağlıyor. Günümüzde telefon üreten firmalar telefonun ön kamerası için telefonu tasarlarken ekran kısmında çentik kullanmak zorunda kalıyorlardı bu nedenle telefonun ekranını maksimum seviyede kullanamıyorlardı ve bunu önlemek için tasarımı kötü telefonlar ortaya çıkabiliyordu.

Ekran Altı Kamera Teknolojisi Kullanılıyor

Bunları önlemek için bazı markalar telefona ait ön kamerayı telefonun üst kısmına açılıp kapanabilir bir sistem ile yerleştirdi. Bu sistem ile telefonun ön kamerası kullanılmak istendiğinde kamera üst kısımdan çıkıyor ve fotoğraf çekildikten sonra tekrar telefonunun kasasının içine giriyordu. Çok fazla sorun çıkaran bu teknolojiden sonra Çin’in ünlü teknoloji markaları telefonlarında ekran altı kamera teknolojisini kullanmaya başladı.

mobile

En Ünlü Markalar En Yeni Teknolojiyi Kullanıyor

Dünyanın en ünlü teknoloji firmalarından Samsung da ekran altı kamera teknolojisini kullanmaya başlamayı düşünüyor. Bu teknolojiyi kullanmak için gerekli altyapıya sahip olan firma henüz bir ürün üzerinde denemelere başlamadığı için bu teknolojiye sahip bir telefon üretmiyor.
Samsung’un ekran altı kamera teknolojisine sahip bir modeli 2021 yılında üretmeye başlayacağı ve satışa sunacağı düşünülüyor.