Shroud, Banlar Hakkında Konuştu

twitch

Twitch platformu üzerinde canlı yayın yapan ve platformun en ünlü yayıncılarından biri olan Shroud, Twitch platformunun en ünlü yayıncılarının banlanması hakkında konuştu. Ünlü yayıncı yaptığı konuşmada banlanmanın çokta önemli bir şey olmadığını vurguladı.

Shroud Görüşlerini Bildirdi,

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch üzerinde milyonlarca takipçiye sahip birçok ünlü yayıncı bulunmakta. İçerik üretilen tüm dijital platformlarda olduğu gibi dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch üzerinde de içerik üreticilerin uyması gereken kurallar ve kurallara uymadıkları takdirde alacakları cezalar bulunmakta. Twitch platformunun verilen cezalarda ünlü yayıncıları umursamaz davranmaması ve tüm yayıncılara eşit davranmak istemeleri nedeni ile birçok ünlü yayıncı, yayınlarında yaptıkları kurallara aykırı davranışlar nedeni ile Twitch tarafından cezalandırıldı.

Shroud
Twitch

Shroud, Twitch Hakkında Konuştu

Yakın zamanda ünlü futbolcu Neymar Jr.’ın kanalının banlanması nedeni ile gündeme gelen Twitch platformunda Neymar, Dr.DisRespect gibi dünyaca ünlü birçok yayıncı belirli süreler boyunca cezalandırıldı ve yayın yapmaları engellendi. Ülkemizde yayın yapan Elraen ve Kendine Müzisyen gibi ünlü Türk yayıncılarda Twitch tarafından belirli süreler boyunca birkaç defa banlandı. Genelde yapılan yanlışın küçüklüğü ve yayıncının bilinçli bir şekilde yapmadığı hatalar nedeni ile kısa süre ceza alan yayıncılar kabul edilemez hatalar yaparlar ise Twitch tarafından süresiz bir şekilde de banlanabilirler.

Shroud, Banlar Hakkında Konuştu 1 – drdisrespect
Dr.DisRespect

Ünlü yayıncı Shroud durumu yorumladı

Twitch üzerinde yayın yapan ve milyonlarca takipçiye sahip ünlü yayıncı Shroud yaptığı yayınında, ünlü yayıncıların banlanması konusunda konuştu ve kendince yorumlar yaptı. Shroud yaptığı konuşmada süreli banların önemsiz olduğunu ve bu durumun yayıncı için bir tatil olduğunu söyledi. Ünlü yayıncı Dr.DisRespect üzerinden örnek vererek konuşan Shroud, ünlü yayıncının duş alırken yayın yapması sonucunda bir aylık banlanması ardından bir ay sonunda yayınlarına iyi bir şekilde devam ettiği ve bu 1 aylık sürenin onun tatili olduğu ifadelerini kullandı. Shroud yaptığı konuşmada kurallar ve yasaklar konusunda Twitch’in ünlü yayıncılara esneklik göstermediği ve tüm yayıncılara adil davrandığı için mutlu olduğunu belirtti.