Siber Saldırılar Oyun Sektörüne Yöneliyor

sibersaldırı

Siber Saldırılar Farklı Sektörlere Yöneliyor

Teknoloji ve siberin her türlü alanına siber saldırı yapan hackerlar bu sefer hedef olarak oyun sektörünü belirledi. Birçok oyunun oyuncularına yönelik siber saldırıda bulunan hackerlar oyuncuların hesaplarını çalmaya çalışıyor.

Oyun Sektörü Hedef Alındı

Oyun sektörünü hedef alan siber saldırganlar tarafından son yıllarda bu alana yönelik milyarlarca siber saldırı yapıldığı açıklandı. Genel olarak oyuncuların mağdur edildiği siber saldırıların bu kadar fazla olması oyun sektörünün siber güvenliği hakkında ciddi siber güvenlik açıkları olduğunu gösteriyor. Milyonlarca oyuncunun mağdur olmaya devam etmemesi ve bu alana yönelik siber saldırıların azalması için bu alanda siber güvenlik çalışmalarının yapılması gerekiyor.

hacker

Oyuncuların Hesap Bilgileri Çalınıyor

Genel olarak oyuncuların mağdur edildiği bu siber saldırılarda hackerlar tarafından oyuncuların hesap bilgileri bulunmaya çalışılıyor. Hesap bilgileri bulunan oyuncuların hesaplarına hackerlar tarafından el konuluyor ve oyuncunun sahip olduğu oyun hesabını geri vermek için para talep ediliyor. Hackerlar tarafından talep edilen para hesap sahibi oyuncu tarafından ödenmediği takdirde çalınan hesap oyuncuya geri verilmiyor ve başka birine satılıyor. Herhangi bir oyunda sahip olduğu hesaba para harcayan oyuncuların harcadıkları paranın boşa gitmemesi ve hesaplarını geri almak için hesabını çalan siber saldırganlara para ödememeleri için dikkat etmeleri gerekenler şu şekilde:

– Hesap bilgilerini güvenilir olmayan site vb. yerlerde kullanmamak

– Hackerlar tarafından atılabilen fake kimlik doğrulama maillerine dikkat etmek.

– Oyuncuların, oyun oynadıkları teknolojik cihazlarında zararlı yazılım bulunmamasına dikkat etmek.

Hackerlar tarafından hedef alınan oyun sektörüne yapılan siber saldırılara kurban olmamak için bu sektörde daha yüksek siber güvenlik önlemleri alınmalı ve oyuncuların bu maddelere dikkat etmesi gerekli.