Siber Suçların Maliyeti 6 Trilyon Dolara Ulaşması Bekleniyor

siber güvenlik

Yıllar geçtikçe siber saldırı oranları kat kat artıyor son dönemlerde de artan siber saldırılar yüzünden küresel çapta 2021 yılının sonuna kadar 6 trilyon zararı olması bekleniyor. Siber saldırılar büyük şirketleride etkilemeye başladı sony, apple, samsung vb. şirketler siber saldırıya uğradığı zamanlar milyonlarca dolar zarara uğruyor bu saldırılar yüzünden şirket içinde bir çok kişini etkileniyor.

Gelişen siber dünyada hacking yöntemleri gelişmekle beraber siber güvenlik’te gelişmeye başladı. Artık siber güvenlik şirketleri kurulmaya ve devlet kurumlarına veya farklı şirketlere siber güvenlik hizmeti vermektedir. İnternet geliştikçe yeni meslekler ortaya çıkmaya başladı.

siber güvenlik

Devletler kendi bünyesinde çalışacak hackerlar alıyorlar veya yetiştiriyorlar örnek vericek olursasa ünlü rus hacker grubu “Evil Corp” milyonlarca dolr vurgun yaptılar uzun süre medyaya yansımadılar fakat dün gece 10 Milyon dolar vurgun yaptıkları ortaya çıktı rus devleti tarafından çalıştırıldığı düşünülen hackerlar koruma altında bir diğer örnek ise kuzey koreli hacker grubu lazarus group kuzey kore istibaharatı için çalıştığı düşünülüyor ve geçen sene 2,5 Milyar dolar vurgun yaptıkları söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Terör Örgütü Operasyonunda PKK Adına Siber Saldırı Yapan 21 Kişi Gözaltına Alındı başlıklı makalemizde hacker, pperasyon ve siber magazin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]