Siber Suçların Maliyeti Yükseldi

siber güvenlik

Siber Suçların Maliyeti Yükseldi

Yıllar geçtikçe siber saldırı oranları kat kat artıyor son dönemlerde de artan siber saldırılar yüzünden küresel çapta 2021 yılının sonuna kadar 6 trilyon zararı olması bekleniyor. Siber saldırılar büyük şirketleri de etkilemeye başladı sony, apple, samsung vb. şirketler siber saldırıya uğradığı zamanlar milyonlarca dolar zarara uğruyor bu saldırılar yüzünden şirket içinde bir çok kişini etkileniyor.

Siber Güvenlik Dünyası Gelişiyor!

Gelişen siber dünyada hacking yöntemleri gelişmekle beraber siber güvenlikte gelişmeye başladı. Artık siber güvenlik şirketleri kurulmaya ve devlet kurumlarına veya farklı şirketlere siber güvenlik hizmeti vermektedir. İnternet geliştikçe yeni meslekler ortaya çıkmaya başladı.

siber güvenlik

Devletler Kendi Bünyesinde Çalışacak Hackerlar Aramakta

Devletler kendi bünyesinde çalışacak hackerlar alıyorlar veya yetiştiriyorlar örnek vericek olursasa ünlü rus hacker grubu “Evil Corp” milyonlarca dolr vurgun yaptılar uzun süre medyaya yansımadılar fakat dün gece 10 Milyon dolar vurgun yaptıkları ortaya çıktı rus devleti tarafından çalıştırıldığı düşünülen hackerlar koruma altında bir diğer örnek ise kuzey koreli hacker grubu lazarus group kuzey kore istibaharatı için çalıştığı düşünülüyor ve geçen sene 2,5 Milyar dolar vurgun yaptıkları söyleniyor.