Şirketlere Siber Saldırı Yapıldı

aşı

Microsoft, Covid-19 İçin Aşı Çalışması Yapan Şirketlerin Siber Saldırıya Uğradığını Açıkladı

Ünlü yazılım şirketi Microsoft tarafından yapılan açıklamada Covid-19 için aşı çalışması yapan ünlü şirketlere Rusya ve Güney Koreli bazı hacker grupları tarafından siber saldırı yapıldığı söylendi.

Şirketler Başarılı Sonuçlar Alıyor

Çin’de başlayan ve hızlıca tüm dünyaya yayılan Korona virüsü milyonlarca insana bulaştı ve binlerce kişinin ölümüne sebep oldu. Covid-19 nedeni ile tüm dünyada insanlar hayatına virüs tedbirleri alarak devam ediyor ve birçok ülkede virüs nedeni ile pandemi uygulanıyor. Ülkeler ve özel şirketler ise tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 için aşı çalışmalarına devam ediyor. Yapılan aşı çalışmalarında ülkeler ve özel şirketler başarılı sonuçlar almaya devam ediyor.

siber saldırı

Microsoft Tarafından Açıklama Yapıldı

Covid-19 için aşı çalışması yapan ve araştırmalarına başarı ile devam eden bazı özel şirketler Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre siber saldırıya uğruyor. Açıklamalara göre Rus ‘’Strontium’’, Kuzey Koreli ‘’Zinc’’ ve ‘’Cerium’’ isimli hacker grupları Covid-19 için aşı çalışması yapan özel şirketleri hedef alıyor.

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Strontium grubu tarafından şirketlere birçok Brute Force saldırısı yapılıyor, Kuzey Koreli Zinc ve Cerium grupları tarafından ise şirket çalışanlarına yönelik e-posta adreslerine atılan fake mailler ile çalışanların bilgilerine erişim sağlanmaya çalışılıyor.

Yaptığı açıklamada yapılan saldırıların birçoğunun ürünlerinde bulunan güvenlik sistemleri sayesinde engellendiğini söyleyen Microsoft başarılı saldırılar içinde şirketlere yardım etmek istediğini belirtti.