Sosyal Medyada Alışveriş ve Riskleri

sosyal medya

Sosyal Medya Alışverişi Çok Riskli!

Son yıllarda tüm dünyada yaygınlaşan sosyal medya uygulamalarının milyonlarca kullanıcısı var. Bu uygulamalar ticari işlerde de kullanılmaya başladı. Firmaların sosyal medya hesabı açarak daha çok müşteriye erişmesinin yanında sadece sosyal medya üzerinden satış yapan firmalar da kurulmaya başladı. Genellikle giyim ürünleri satan bu firmalar birçok ürünün satışını yapmakta ve sosyal medya platformlarında oldukça fazla bulunmakta.

Ünlü Sayfalardan Reklam Alarak Büyüyorlar

Ünlü sayfalara reklam vermeleri sayesinde sosyal medyada sürekli karşılaştığımız bu sayfalardan alışveriş yapmanın birçok riski var. Özellikle giyim ürünlerinde markalı ürünleri bu hesaplarda piyasa fiyatlarından oldukça düşük fiyatlarda bulabiliyorsunuz fakat bu ürünlerin büyük çoğunluğu çakma ürün çıkmakta ve kullanıcıların sağlığına zarar vermekte.

sosyal medya

Dolandırıcılık Yapanların Sayısı Çok Fazla!

Bu hesaplardan alınan farklı ürünlerinde çakma ürün olma olasılığı yüksek. Bu tür hesaplar ile dolandırıcılık yapan birçok kişi var. Bu tür hesaplardan aldığınız ürünlerin ücretini ödedikten sonra ürün size gönderilmeye bilir ve dolandırılabilirsiniz. Bu tür hesaplardan alışveriş yapmak istiyorsanız çok dikkat etmeli, alışveriş yaptığınız hesapları araştırmalı ve özellikle kullanıcı yorumlarını okumalısınız. Kullanıcıların önermediği ve memnun kalmadığı hesaplardan alışveriş yapmamalısınız. Piyasa fiyatının çok altında olan ürünleri tercih etmemelisiniz bu ürünlerin orijinal olmama olasılığı çok yüksektir.