Spotify Hacklendi

spotify

Dev Platform Spotify Hacklendi

Dünyanın en büyük müzik dinleme ve yayınlama platformu olup birçok müzisyenin gelir kapısı olan popüler uygulama Spotify hacklendiğini açıkladı. Spotify kısa bir zaman önce 320 milyon aktif kullanıcıya ulaşıp bu kullanıcılarının 144 milyonunun ücretli abonelik kullandığını açıkladı. Herkes tarafından sevilen popüler uygulama Spotify hacklendi ve 300 milyona yakın kullanıcı bilgisinin çalındığını açıkladı.

Spotify hacklendi

SpotifyHacklendi Hackerlar Birçok Bilgi Çaldı

Dijital platform olan Spotify kısa bir zaman önce de RTÜK’den belli bir ücret karşılığında lisans satın almıştı. Bununla ilgili yapmış olduğumuz haberimizi okumak için sitemize göz atabilirsiniz. Hackerlar yaptıkları saldırı neticesinde birçok kullanıcının bilgilerini, çalma listelerini vb. gibi önemli verileri elde ettiğini belirtti.

Spotify Hacklendikten Sonra Açıklama Yaptı

Popüler dijital platform Spotify yaptığı açıklama da hem internet sitelerinin hem de mobil uygulamasının etkilendiğini açıkladı. Hackerların toplam da 72 GB boyutunda bir veri çaldığını açıkladı. Bu verilerin bir çoğunluğu adres bilgileri, telefon, posta adresleri ve kullanıcı bilgileri olduğunu açıkladı. Maruz kaldıkları siber saldırının nasıl bir zafiyetten ortaya çıktığını henüz bilmediklerini açıkladı. Fakat yetkililer tarafından URL arama kriterleri değiştirilerek verilerin çalındığını tahmin edilmektedir. Spotify veri tabanında ki verilerin korunmasız ve şifrelenmemiş olması sebebiyle çalındığını açıkladı.

spotify

Kullanıcılar Ne Yapması Gerekiyor?

Spotfiy üyeliğini bulunan kullanıcıların bilgilerini değiştirmelerini ve e-posta adreslerini de güvenlik sebebi ile tekrardan yeni bir şifre ile güncellemeleri istendi. Saldırının Temmuz ayın da yapıldığı ve Spotfiy bu saldırıdan etkilenen kullanıcılarına şifrelerini değiştirmeleri için bilgilendirme yaptığı ortaya çıktı.

Dünyaca ünlü ve çok aktif bir şekilde kullanılan dijital platform Spotify hacklenmesi bir çok dünya basının da ana konu başlığı oldu. Aynı anda birçok haber sitesi ve birçok kanal Spotify’nin hacklenmesi hakkında yazılar yazmaya başladı. Dijital platformlar ve siber güvenlik hakkında daha fazla bilgilendirici veya haber okumak istiyorsanız sitemizin üst tarafında bulunan kategorilere göz atabilir veyahut direkt olarak sağ üstte bulunan arama çubuğundan istediğiniz yazıya ulaşabilirsiniz.