Spotify, Yeni Güncelleme Geldi

spotify

Spotify Google Hesabı İle Giriş

Günümüzde tüm dünyada birçok insanın kullandığı Spotify en çok kullanılan müzik uygulaması. Oldukça kullanışlı olan uygulama gün geçtikçe yeni gelen güncellemeler ile kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor.

Spotify uygulamasına gelen yeni güncelleme ile Google hesabınız ile giriş yapabilme özelliği getirildi. Daha önceden Facebook hesabı ile kayıt olma özelliği bulunan Spotify uygulamasına kaydolmak isteyen kişiler Facebook hesapları ile kaydolup şifre oluşturma e-posta onayı gibi işlemler ile uğraşmadan Spotify üzerinden Facebook kullanıcı adı ve şifresini girerek uygulamaya kayıt olabiliyordu. Fakat günümüzde özellikle genç kesim tarafından azalan Facebook kullanımı nedeni ile bu özellik her kesime hitap etmemeye başladı.

spotify

Yeni Gelen Güncelleme Hakkında

Uygulamaya getirilen yeni güncelleme ile Facebook kullanmayan kişilerin kayıt olurken zorluk çekmemesi amaçlandı. Uygulamaya kayıt olmak isteyen kişiler artık sahip oldukları Google hesapları ile uygulamaya kayıt olabilecekler. Bu güncelleme ile Facebook kullanmayan kişiler de uygulama üzerinde yeni oluşturmak istedikleri hesapları Google hesaplarını kullanarak kolayca açabilecekler.

spotify

Google İle Giriş Yapabilme Özelliği

Günümüzde birçok insan aktif olarak onlarca uygulama kullanıyor. Kullandıkları uygulamalara kayıt olurken oluşturdukları şifrelerin kolay bulunamaması için akılda kalamayan şifreler kullanan insanlar bütün şifrelerini aklında tutamıyor ve tekrar giriş yapmaları gerektiğinde şifre aramak ile uğraşılıyor. Uygulamaların getirdiği yaygın kullanılan uygulamalardaki hesaplarınız ile giriş yapabilme özelliği sayesinde birçok insan bu sorundan kurtuluyor ve tek bir hesap ile birden fazla uygulama kullanabiliyor. Oldukça kullanışlı olan bu özellik bazı siber güvenlik tehditlerine de yol açabiliyor. Birden fazla uygulamada kullandığınız hesabınızın hacklenmesi durumunda o hesap ile kayıt olduğunuz bütün uygulamalardaki hesaplarınız hackerların eline geçiyor. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için oluşturduğunuz şifrelerin kolay ve akılda kalıcı olmasına değil zor ve tahmin edilemeyecek olmasına dikkat ediniz.