Teknoloji Bağımlılığı – Teknoloji Bağımlılığı Nedir 2021

Teknoloji Bağımlılığı

Teknoloji bağımlılığı, her gün milyonlarca insanı etkileyen birçok Teknoloji Bağımlılığı türü vardır. Buna bilgisayar teknolojisi bağımlılığı, video oyunu bağımlılığı ve İnternet bağımlılığı dahildir. Bu, temelde İnternet ile ilgili cihazların kullanımına aşırı bağımlılıktır. “E-fobi” olarak da bilinen, bu tür bir teknoloji bağımlılığı olan insanlar, çoğu zaman, diğer günlük aktivitelerinden uzaklaşan İnternet ile ilgili araçları kullanmaya o kadar dalmış hissederler. Bu tür insanlar olabilir:

Teknoloji bağımlılığı, bir tür teknoloji bağımlılığı, bilgisayar ve oyun bağımlılığıdır – bilgisayar oyunları veya internet oyunları oynamaya aşırı derecede ilgi duyan insanlar (özellikle cinsel yönelimli olanlar). Bu ciddi bir bağımlılık sorunu olabilir çünkü en önemlisi, bu tür rahatsızlıklardan muzdarip olanlar zamanlarının çoğunu bilgisayarlarının arkasında geçirirler. Teknoloji bağımlılığı, bu aynı zamanda depresyon, anksiyete, stres ve hatta diğer fiziksel bozukluklara yol açabilen bir bozukluktur. Çevrimiçi cinsel içerik bağımlılığı, İnternette cinsel içerikli materyalleri görüntülemeyi içeren bir başka dijital bağımlılık bozukluğudur; bununla birlikte, bu tür bir duruma sahip olanlar, başka insanlarla da çevrimiçi işlemlerde bulunabilirler.

Teknoloji Bağımlılığı nedir

Teknoloji bağımlılığı: Sosyal Medya – bu, genellikle diğer internet kullanıcıları ile çeşitli platformlar (bloglar, sohbet odaları, tartışma panoları, e-posta, anlık mesajlaşma ve sosyal medya gibi) aracılığıyla etkileşim kurmayı içeren çevrimiçi bir bağımlılıktır. Teknoloji bağımlılığı, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı iyileşme için kullanılabilen birçok sosyal medya bağımlılığı tedavi programı vardır. Çoğu sosyal medya bağımlısı, pornografi veya kendi kendini uyaran materyaller yerine esas olarak sosyal ağ sitelerine bağımlı olduklarını bildiriyor. Bununla birlikte, bazı insanlar iki tür bağımlılığı farklı nedenlerle kullanır. Örneğin, seks bağımlıları internette müstehcen görüntüleri izlemekten alacakları izinlerin aynısını almak için cinsel açıdan müstehcen görüntüleri ve sohbet odalarını zorunlu olarak kullanabilir; sosyal medya bağımlılığı olanlar ise hayatları hakkında konuşmak veya arkadaşlarıyla iletişimde kalmak için blogları ve sosyal ağ sitelerini kullanabilirler.

Teknoloji Bağımlılığı Nedir

Teknoloji bağımlılığı nedir: Çevrimiçi Alışveriş Bağımlılığı – bu, birçok teknoloji bağımlısı arasında yaygın olan başka bir bağımlılık türüdür. Bu belirli bağımlılık biçimi genellikle kredi kartları, PayPal ve / veya banka kartlarını kullanarak çevrimiçi alışveriş yapmayı içerir. Teknoloji bağımlılığı nedir, çevrimiçi alışveriş bağımlılığından muzdarip olanlar, ihtiyaç duymadıkları veya istemedikleri ürünlere büyük miktarda para harcayabilir, ancak gerçek hayattaki mağazalarda eline geçemezler. Teknoloji bağımlılığı nedir, bu tür çevrimiçi bağımlılık, tedavi edilmezse finansal ve kişisel yıkıma yol açabilen çok yaygın bir teknoloji bağımlılığı biçimidir.

Teknoloji Bağımlılığı nasıl engellenir

Teknoloji bağımlılığı nedir: Çevrimiçi Oyun Bağımlılığı – bu, günümüz gençleri arasında yaygın olan başka bir bağımlılık davranış türüdür. Çevrimiçi oyunlara bağımlı olanlar, oyun oynayarak veya oyunla ilgili televizyon şovlarını ve filmleri izleyerek çok fazla zaman geçirebilirler. Teknoloji bağımlılığı nedir, bağımlı olan bazı kişiler, gittikleri her yere telefonlarını ve bilgisayar monitörlerini bile götürürler; o kadar ki telefonlarını ve bilgisayarlarını oyun oynamak için kullanmaya gerçekten bağımlı hale geliyorlar. Çoğu durumda, bu tür bir bağımlılık zorlayıcıdır, ancak aynı zamanda sorunlu da olabilir çünkü çevrimiçi oyunlara bağımlı olanlar akıllı telefonları ve bilgisayarları olmadan kendilerini suçlu veya yalnız hissedebilirler. Sonuç olarak, bu tür bir bağımlılığı olanlar, depresyon ve diğer zihinsel problemler geliştirebilir.

Teknoloji Bağımlılığı Nedir: Bilgisayar Ekranı Süresi – bu, aşırı derecede bağımlılık yapabilen bir başka bağımlılık davranış biçimidir. Bağımlı, bilgisayarlarını veya Akıllı Telefonlarını oyun oynamak, film izlemek, müzik dinlemek, sosyal ağ sitelerini kontrol etmek, internetten tımar etmek, alışveriş yapmak, sohbet etmek vb. İçin kullanacaktır. Teknoloji bağımlılığı nedir, davranışlar genellikle kendilerini bilgisayar ekranının önünde amaçladıklarından daha fazla zaman geçirirken bulurlar. Yine, bu tür bir bağımlılık zorlayıcıdır, ancak alışkanlığı olanlar genellikle anksiyete, depresyon ve diğer duygusal bozukluklar gibi problemler geliştirir.