Teknolojinin Önemi Nedir?

teknoloji

Teknoloji Artık Hayatımızın Bir Parçası

Teknoloji hayatımızda büyük bir yer kaplamaya başladı ve önemi arttı bu zamanda teknoloji olmadan bir şeyler elde etmek veya kolaylık sağlamak neredeyse imkansız teknoloji para transferinden iletişime iletişimden ülkedeki ve dünyadaki gelişmeleri takip etmeye kadar kolaylık sağlıyor. Sosyal medya platformları inanılmaz şekilde ilgi görüyor ve büyüyor her gün binlerce yeni kullanıcı kayıt oluyor şuan en popüler sosyal medya platformu “Instagram” milyarlarca kullanıcısı ile zirvede bazen haber ajanslarından daha önce olan biten sosyal medya platformlarından yayınlanıyor.

Teknoloji Sayesinde Yeni Meslekler Ortaya Çıkıyor!

Teknoloji sayesinde artık yeni meslekler ortaya çıkmaya başladı siber güvenlik uzmanı, bilgisayar programcısı gibi yeni meslekler ortaya çıktı. Bu meslekler sayesinde vatandaşlara yeni iş imkanları oluştu ülkemizde siber güvenlik ve bilgisayar programcılığı gibi meslekler gelişmeye başladı ve devam ediyor.

teknoloji

Teknolojinin Zararları

Teknolojinin hayatımıza yararı olduğu şekilde büyük ordan zararıda vardır. Teknolojik aletlere çok fazla vakit geçirmek büyük oranda radyasyona mağruz kalmamıza sebep olur veya bilgisayar, telefon ve tablet gibi teknolojik aletlere çok bakarsak göz hastalıkları ortaya çıkabilir. Her şeyin fazlası zarardır bu sadece teknolojide geçerli bir söz değildir çok fazla yemeğinde zararı vardır çok fazla teknolojik aletle vakit geçirmenin de zararı vardır.

Teknolojiden Dolayı Farklı Hastalıklar Meydana Geliyor!


Teknoloji sayesinde farklı göz hastalıkları ve farklı hastalıklar ortaya çıkmış ve oranları artmıştır. Teknoloji bağımlılığı gibi yeni bir hastalık türemiştir bu hastalıktan kurtulmak için çok fazla tedavi gören insan var teknoloji bağımlısı dediğimiz kişiler günde 15 20 saat gibi bir süre ile bilgisayar gibi teknolojik aletlerin başında zaman geçiren ve bunu her gün tekrarlayan kişilere denir. İş için bilgisayar başında 15 saat geçiren kişilere teknoloji bağımlısı denemez çünkü meslek olarak yapıyordur.