Telegram Üzerinden Para Kazanma

telegram

İnternetten Para Kazanmak Mümkün!

İnternetten para kazanmak artık mümkün hatta binlerce TL kazanmak mümkün çoğu kişinin google’de aradığı kelime “internetten nasıl para kazanılır?”
Instagram, Facebook ve Twitter gibi ünlü ve aktif kullanılan sosyal medya platformlarında da para kazanmak mümkün bir hesap açarak hesabınızı büyütüp reklamlardan para kazanabilirsiniz buna en iyi örnek sosyal medya ile özleşmiş isim “Çağrı Taner” Instagram’da, Twitter’da ve Facebookta yüzlerce sayfası bulunan Çağrı Taner bu işi en iyi yapan kişiler arasında her sayfası milyonlarca takipçiye ulaşıyor ve bunlardan binlerce tl kazanıyor. Çağrı Taner’in sayfalarında reklam vermenin fiyatları;

çağrı taner

Çağrı Taner Binlerce Lira Kazanıyor!

Ortalama bir hesap yapıldığında en düşük reklam’dan bile alınsa Çağrı Taner aylık 50 BİN TL kazanıyor sadece Instagram reklamlarından ve ortalama bir hesapla tabi ki bundan daha fazla kazanıyor fakat kesin bir bilgi olmadığı için net bir şey söyleyemiyoruz.

Telegram’dan Para Kazanmak Mümkünmü?

Asıl konumuza gelecek olursak Telegram’dan para kazanmak mümkün müdür? Evet tabi ki mümkündür bir kanal oluşturarak işe başlayabilirsiniz ama oluşturmadan önce hangi kategori hakkında paylaşım yapacaksınız onu belirlemeniz gerekiyor. Örnek verelim bir paylaşım kanalı yani her telden sınırsız takipçi hilesi, eğitim arşivleri, doping hafıza vb. gibi paylaşımlar yapacaksınız diyelim. Peki bunları paylaşarak nasıl para kazanabilirim. Link kısaltarak kazanacaksınız fakat en büyük geliriniz gene reklam’dan olacaktır. bc.vc ve tr.link gibi sitelerden kısaltarak paylaşım yapacaksınız ve kanalınıza abone kişiler bunlara tıkladıkça sizlere para gelecektir fakat en başta da dediğim gibi en büyük geliriniz reklam dan olacaktır. Reklamdan nasıl kazanabilirsiniz örneğin kanalınız çok büyüdür 30 bin aboneye sahip ve paylaşımlarınızı 15-20 bin kişi görüyor. Webmaster ve Ticaret Platformlarına üye olarak kanalınıza reklamcı arayabilirsiniz örneğin;

“Günde 2 kere reklamınız paylaşacaktır ve sabit kalacaktır ücretimiz 100TL kanalımız 30 bin abone ve 20 bin görüntülenme alıyor.”

para kazanma

Reklam Yaparak Kanalınızı Büyütebilirsiniz!

Bu bir örnekti bunu daha detaylandırarak ve güzel bir şekilde paylaşırsanız güzel gelirler elde edebilirsiniz. Fakat bunlardan önce kanalınızı büyütmeniz gerekiyor onu nasıl yapacaksınız kendinize belirli bir bütçe ayırın yatırım yapmadan para kazanamazsınız Telegram‘da büyük ve aktif kanallara kanalınızın reklamını verdirebilirsiniz veya küçük bir kitleniz varsa farklı bir küçük kitleli kanal ile anlaşıp karşılıklı reklam yapabilirsiniz bu şekilde kanalınızı büyütmeniz gerekiyor bu işte en önemli etken sabır.