Terör Örgütüne Sanal Operasyon

hacker

Terör Örgütü PKK’nın Hackerlarına Eş Zamanlı Operasyon

Silahlı terör örgütü PKK‘ya yönelik operasyonlar devam ediyor gerek saha da gerekte siber alan da emniyet güçleri PKK’ya göz açtırmıyor. Saha da yapılan operasyonlarda bir çok PKK’lı terör örgütü üyesi öldürülürken bazıları da sağ olarak ele geçirilmiştir.

Sİlahlı Terör Örgütü PKK siber alanda da hackerlarına talimat vererek devlet kurumlarına saldırmaya devam ediyor. Terör örgütü PKK/KCK içerisinde çalışan bilgisayar korsanlarının “Mezopotamia Hackers” adlı hack grubunun üyesi oldukları belirlendi. Ankara İstihbarat ve Terörle Mücadele olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından uzun süredir teknik ve fiziki takibe tabi tutuluyordu.

tutuklama

Eş Zamanlı Operasyon Yapıldı

Terör örgütü adına çalışan bilgisayar korsanlarının bir çok kamu kuruluşu, okul ve devlet sitelerini hacklediği erişilmez hale kıldığı tespit edildi. Ekiplerce yapılan operasyon da Ankara merkezli 8 il de düzenlenen eş zamanlı operasyon da 6 şüpheli gözaltına alınmıştır.

Emniyet PKK’ya Göz Açtırmıyor

Eminyet güçlerimiz saha da ve siber alan da terör örgütü adına çalışan kişileri tespit ederek gözaltına alıyor veyahut etkisiz hale getiriliyor. Bundan bir süre önce de “Mezopotamia Hackers” adlı gruba üye oldukları ve bağlantılı oldukları düşünülen bazı kişiler farklı iller de yapılan eş zamanlı opersayonlar ile gözaltına alınmıştı.

operasyon

Bir süre önce yapmış olduğumuz Bölücü terör örgütü PKK’ya yapılan bir diğer farklı eş zamanlı operasyonun detaylarına ulaşmak için buraya tıklayarak gidebilirsiniz.