Terör Örgütünün Hackerlarına Operasyon

egm

11 Kişi Tutuklandı!

Bölücü Terör Örgütü PKK’ya büyük darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri siber alemde de PKK savunuculuğu/işbirliği yapan kişilere operasyon düzenliyor. 17 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 11 kişi tutuklandı. Alınan bilgilere göre PKK/KCK Silahlı terör örgütünün faaliyetlerini yürüten hackerlar sözde örgütün aldığı karar doğrultusuyla “Mezopotamia Hackers” çatısı altında birleşmişler.

Ortak Operasyon Düzenlendi!

Ankara İstibaharat, Terörle Mücadele Birimi ve Siber Suçlarla Mücadele Başkanlığının yaptığı ortak operasyon sonucu PKK’ya çalışan 11 hacker üyesi tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen emir ile siber suçlarla mücadele başkanlığı teknik ve fiziki takibi büyük çapta genişletti.

pkk ve ypg

Kurumlara Yetkisiz Erişim Sağlandı!

PKK/KCK içerisinde faaliyetler yürüten ve bulundukları hacker gruplarının 71 ilde 410 önemli kamu, devlet daireleri, özel kuruluşlara ve 81 ilde 14.250 kişinin tüzel kişisel websitelerine saldırı düzenleyip yetkisiz erişim sağlamışlardır. Vatandaşlara SMS atarak silahlı terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları tespit edildi.

Farklı Bir Operasyon Daha Yapılmıştı!

Ankara TEM Şube Müdürlüğüne yakalanıp getirilen şüphelilerden sadece 3’ü ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Türk Silahlı Kuvvetleri sahada Terörle Mücadele Birimi ve Siber Suçlarla Mücadele Başkanlığı siber alemde silahlı terör örgütü PKK’nın hacker yapılanmasına darbe vurmaya devam ediyor bundan bir süre önce de yapılan operasyonda silahlı terör örgütü PKK’nın propagandasını yapan 21 hacker eş zamanlı operasyon ile yakalanmıştı. Haberimizi okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Hack haberlerini okumak için de buraya tıklayabilirsiniz.