Tesla Fidye Yazılım Saldırısına Uğradı 2020

rus hacker

Tesla’ya Saldıran Kişi Suçüstü Yakalandı!

Dev amerikan şirketi Tesla fidye yazılım saldırısına uğradı. Tesla içinde yetkili olan bir kişiye 1 milyon dolar rüşvet teklif ederek fidye yazılımlarını tesla’nın bilgisayarlarına sokmak isteyen Rus hacker Egor suçüstü yakalandı.

fidye yazılım

Tesla Saldırıyı Atlattı

Son dönemlerde bir çok kripto para firmasına, özel kurumlara, şirketlere ve devlet kurumlarına yönelik fidye yazılım saldırısı büyük oranda artış gösterdi. Amerikan’ın dev şirketi Tesla’ya karşı yapılan saldırı başarısız oldu. Tesla içinde hedef alınan çalışan bir rus vatandaşı saldırgan egor tesla çalışanı Igorevich Kriuchkov ile iletişim kuruyor ve fidye yazılımlarını tesla’nın içindeki bilgisayarlara yerleştirmesi için 1 milyon dolarlık rüşvet teklif ediyor tesla çalışanı görünüşte rus hackerın teklifi kabul ediyor fakat tesla şirketini bilgilendiriyor. Tesla ise FBİ’a bu durumdan haberdar ediyor ve 27 yaşındaki rus hacker ülkeyi terketmek üzereyeken kıskıvrak yakalanıyor. Rus hackerın bundan önceki farklı fidye yazılım saldırılarında da parmağı olduğu söyleniyor.

Başarılı Girişimci

Dünyanın en başarılı girişimcilerinden biri olan Elon Musk’ın şirketi saldırıya uğradı. Bu kadar başarılı olmasını elbette birileri çekemeyecek ve saldırılar düzenleyecekti veyahut kazandığı parayı çalmaya uğraşacaktı. Dünya üzerinde bir çok girişim olayı olmuştu ve devam edecek gibi de duruyor.