TikTok Kullanıcıları Hackerların Hedefinde

tiktok

TikTok Kullanıcıları İnternet Korsanlarının Hedefinde

Son dönemlerde milyonlarca kullanıcı kazanan ve tüm dünyada popüler olan TikTok isimli uygulama yükselişte olması ve çok kullanıcıya sahip olması nedeni ile bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Bilgisayar korsanları tarafından TikTok Pro adlı bir casus yazılım geliştirildi ve kullanıcıların kişisel bilgileri hedef alındı.
Zscaler adlı ünlü bilgi güvenlik şirketi tarafından yapılan açıklamada bu zararlı yazılımın kullanıcılar için çok tehlikeli olduğu dile getirildi. Kullanıcıların bilgilerini hedef alan bu zararlı yazılım telefona yüklendiği an SMS ve konum bilgilerini çalıyor, sahte SMS gönderip sahte arama yapıyor ve uygulamanın yüklendiği cihazın kamerasına erişim sağlayıp fotoğraf çekebiliyor.

hacker

Kişisel Bilgiler Tehlike Altında!

Kullanıcıların kişisel bilgilerini tehlike altına alan TikTok Pro adlı bu zararlı yazılım yükleme ardından kendini TikTok uygulaması olarak gösteriyor ve dikkat çekmiyor. Kullanıcılar uygulamayı açmaya çalıştığında ise kullanıcıların dikkatini çekmek amacıyla ekrana sahte bir bildirim çıkartıyor ve kısa sürede uygulama ve bildirim kayboluyor. Bu süre sırasında yazılım kendisini cihazın içinde saklıyor.

Zararlı Yazılımlara Dikkat Edin!


Uygulamanın Google Play Store üzerinden yüklenmesi durumunda bu yazılımın cihaza yüklenemediği açıklandı. Uygulama yüklemek için Google Play Store harici uygulamalar kullanan kullanıcıların bu zararlı yazılıma çok dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.