Toyota’dan Yakıt İkmali Sağlayacak Proje

toyota

Toyota’dan Yakıt İkmali Sağlayacak Drone Projesi

Dünyaca ünlü Japon araba firması Toyota, yeni bir patent aldı. Araçlara otonom olarak yakıt ikmali sağlayacak bir drone patenti alan Toyota bu projesi ile araba sektöründe yaygın olabilecek bir yenilik getirmeye çalışıyor.

drone


Dünyaca ünlü Toyota markası yakın zaman önce araçlara yakıt ikmali sağlayacak bir otonom drone patenti aldı. Otonom drone projesi ile araçlarına otomatik olarak yakıt ikmali sağlamak isteyen firma projeyi ilerleyen zamanlarda hayata geçirerek araba sektöründe bir yeniliğe imza atabilir.

Toyota Otomatik Yakıt İkmalini Hedefliyor

Ünlü firmanın projesi olan otonom drone ile yakıtı azalan ve yakıta ihtiyacı olan araçlara otomatik olarak yakıt taşıma ve otomatik olarak doldurma işlemi yapılması planlanıyor. Otonom drone’lar ile araçlar için bir yakıt ikmali sistemi kurmak isteyen firma, yakıtı azalan araçlara sistem tarafından bazı şartlar doğrultusunda otomatik olarak yakıt taşıyacak olan bir drone görevlendirilmesini ve görevlendirilen drone’un araca ulaşıp getirdiği yakıtı otomatik olarak araca aktarmasını planlıyor.

toyota

Toyota’nın Bu Projesi Nasıl Gerçekleşecek?

Otonom drone tarafından yakıtı azalan araç hedefine ulaşılıp doldurulacak yakıtın aracın hareket halinde olduğu anda mı doldurulacağı yoksa aracın durması mı gerektiğinin henüz belirli olamaması ile beraber araçlara yakıt ikmali sağlayacak otonom drone’ların, elektrikli araçlar haricinde farklı türde yakıt kullanan araçlar için de kullanılacağı bilinmekte.

Toyota Patentini Aldı !

Toyota markası tarafından patenti alınan otonom drone projesi için ‘’gerçekleşecek mi?’’ sorusu henüz yanıt bulmuyor fakat projenin gelecekte gerçekleşmesi durumunda araba sektöründe birçok firma Toyota markasının patent sahibi olduğu teknolojiyi kullanacak.