Trump’ın Sitesi Hacklendi

trump

Trump’ın Seçim İçin Kullandığı Sitesi Hacklendi!

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı resmi sitesi bilgisayar korsanları tarafından hacklendi. Donald Trump’ın kısa bir süre önce de twitter hesabı hacklenerek kullandığı şifre Hollandalı hackerlar tarafından açıklanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı sitesi hackerlar tarafından hacklendi. Bilgisayar korsanları sitede yayınladıkları yazıda ABD Başkanı Donald Trump’ın ve Ailesinin itibarını sarsacak bilgilere sahip olduğunu ve erişimi olduğunu açıkladı.

Hackerlar Sitede Mesaj Yayınladı

Hackerlar sitede yayınladıkları bir diğer yazısında “Bu site ele geçirildi.” ve “Dünya, Trump tarafından yayınlanan sahte haberlere doydu.” Şeklinde açıklamalar bırakıldı.

Donald Trump’ın seçim kampanyası için kullandığı siteyi hackleyen bilgisayar korsanları kripto para talebinde bulundu. Saldırının kim veya kimler tarafından yapıldığı bilinemezken ABD Güvenlik Servisi yapılan saldırı ile ilgili geniş çaplı bir çalışma başlattı.

hacker

Hassas Veriler Ele Geçirilmedi

İletişim direktörü tarafından yapılan açıklamada hackerların hassas verileri ele geçirmediğini ve hassas verilerin sitede barındırılmadığını açıkladı. İletişim direktörü bir diğer açıklamasında saldırı yapan kişileri bulmak için geniş çaplı bir soruşturma başlattıklarını açıkladı FBI ise yapılan saldırı ile ilgili herhangi bir açıklama da bulunmadı.

ABD Başkanı Donald Trump hareketleri, tavırları ve mimikleri ile sosyal medya ve haber ajanslarında bir hayli gündem olurken kendisine yapılan saldırılarda da sosyal medya ve haber ajansları tarafından gündeme getiriliyor.
Bilgisayar korsanları ayrı olarak yaptığı açıklama da yetkililer ile kendilerine sahte bir mail ile iletişim kurulmasını istedi.