Trump’ın Twitter Hesabı Hacklendi!

trump

Trump’ın Hesabı Hacklendi!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı dün gece Hollandalı hacker “Victor Gevers” Tarafından hacklendi ve ABD Başkanı Donald Trump’ın kullandığı şifreyi açıkladı. Hollandalı Hacker Victor Gevers yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump’ın şifresini deneme yanılma yöntemi (Brute Force Attack) İle bulduğunu açıkladı. Hollandalı Hacker 5. denemesinde şifreyi bulup hesaba giriş yaptığını açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabına girip ekran görüntüsü alan Hollandalı hacker bunu aylık yayın yapan bir dergi ile paylaştı. ABD Güvenlik Servisi Hollandalı hacker Victor Gevers’a ulaşarak gerekli bilgileri aldı. ABD Başkanı Donald Trump’ın twitter hesabının şifresi değiştirilerek iki faktörlü kimlik doğrulaması aktif edildi.

trump twitter

Yetersiz Güvenlik Önlemleri

80 Milyonun üzerinde takipçisi olan ABD Başkanı Donald Trump’ın twitter hesabında kolay bir şifre kullanılması ve iki faktörlü kimlik doğrulamasının aktif edilememesi çok şaşırtıcı ve büyük bir güvenlik ihlalidir. Hollandalı hacker, ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabının şifresini tahmin ederek bulduktan sonra hesaba giriş yaptığı zaman sadece ekran görüntüsü almıştır hesaba herhangi bir zarar vermemiştir. Ayrıca Hollandalı hacker Donald Trump’ın kullandığı şifreyi de açıklamıştır. Kullandığı şifre; maga2020.

ABD Güvenlik Servisi Devrede

ABD Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada hesabın daha güvenli hale getirildiğini açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın şifresini daha önce de üç Hollandalı hacker tarafından tahmin edilerek bulunmuştu. Bu üç hacker’ın içlerinden biriside Victor Gevers’dı Hollandalı hacker şifreyi tekrar tahmin ederek hesaba erişim sağladı. Daha önceden de tahmin edilen şifre “yourefired” yani “kovuldun” Olduğu açıklanmıştı.