Türkiye Mining Ödeme Yapmıyor

mining

Türkiye Mining Ödeme Yapmıyor

Yakın bir zaman önce kurulan ve bir çok forum, internet sitesi, Telegram kanalı, sosyal medya hesapları ve Youtube kanalların da Türkiye Mining ile ilgili birçok video çekildi. Paylaşım yapan kişiler nasıl kayıt olunacağını, nasıl para çekileceğini anlatan yazı ve video paylaşımları yaptı tabi bunları yapmalarının amacı referans kasarak kendileri de bir gelir elde etmesi. Fakat Türkiye Mining adlı sözde şirketin herhangi bir resmi belgesi vb. yok tipik saadet zinciri vakası yaşandı. Bir süre ödeme yapan ve gittikçe kendine yeni kullanıcı kazandıran Türkiye Mining an itibari ile ödeme yapmayı kesti.

Saadet Zinciri Nedir?

Saadet zinciri çok katmanlı pazarlama veya ağ pazarlaması olarak geçmektedir. Kısacası saadet zinciri oluşturan bir kişinin amacı sistemine birçok kişiyi üye olmasını sağlamak ve bu üyeler arasında ki para akışını araların da döndürmeyi sağlamasıdır. Sizler bilmeden bu saadet zincirine katılırken belirli miktar ücret ödüyorsunuz ve bu ücreti belli bir süre sonra 2 veya 3 katı şeklinde geri alıyorsunuz tabi ki bu yatırım yapan kişinin hoşuna gidiyor ve daha fazla yatırım yapmaya başlıyor saadet zincirini oluşturan kişi istediği miktar da para toplayınca ortadan kayboluyor. Türkiye ve Dünya da bir çok saadet zinciri vakası yaşanmıştır örnekleri hep görünüyor. Yıllar geçse de bu sistem gelişiyor ve birçok kişi mağdur oluyor.

Türkiye Mining

Türkiye’deki Saadet Zinciri Vakaları

Türkiye’de yaşanan saadet zinciri vakalarına en yakın tarihten örnek verecek olursak Mehmet Aydın yani Tosun lakaplı dolandırıcı. Yakın bir zaman önce Çiftlik Bank adlı bir organizasyon kurarak yüz binlerce kişi dolandırmıştır. İnterpol tarafından kırmızı bülten ile arama kararı çıkarılan Tosun lakaplı Mehmet Aydın hala yakalanamamıştır. Mehmet Aydın kurduğu organizasyon ile toplam da 1 milyar 139 milyon 972 bin TL dolandırarak yurt dışına kaçmıştır.

Türkiye Mining Ödeme Yapmıyor 1 – tosun

Türkiye Mining Hakkında

Türkiye Mining sosyal medyanın ve internetin gücü ile kısa zaman da yayılarak çok popüler bir site haline gelmiştir siteyi günlük binlerce kullanıcı ziyaret ettiği için Türkiye’nin en büyük 1500 sitesi arasına girmeyi başarmıştır. Türkiye Mining sitesinin ana sayfasın da “Türkiye Mining İstanbul Ofisi Açılıyor.” Gibi haberler ve paylaşımlar yapılmıştır. Paylaşımın amacı kullanıcılarına güven vermektir gerçekte herhangi bir yerel işletmesi ve ofisi yoktur bir zamanlar Google Haritaları kullanarak konum belirlemiştir fakat belirlediği konum da kendilerine ait bir işletme ortaya çıkmamıştır tamamen sahte bir konum koymuşlardır. Standart bir saadet zinciri ile dolandırıcılık yaparak ödeme yapmayı kesmiştir. Henüz ne kadar vurgun yaptığı belli değildir.

Sitemiz de daha fazla haber okumak için arama kutusunu kullanabilirsiniz.