Türkiye’de Siber Güvenlik Eğitimi İçin Online Kamp Merkezi Kuruldu

türk telekom

Türk Telekom Türkiye’de siber güvenlik alanına katkıda bulunmaya son gaz devam ediyor. Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre mülakatı geçen 24 gence siber güvenlik alanında eğitim verildi ve eğitimleri tamamlandı.
Türk Telekom Türkiye’de siber güvenlik alanına en çok yatırım yapan şirket olarak gözüküyor. Yaklaşık olarak 1000’i geçkin müşterisine siber güvenlik hizmeti sağlıyorlar.

Türkiye’de siber güvenlik alanına daha çok yatırım yapılması gerekiyor diğer şirketlerin, kurumların ve devlet dairelerinin türk telekom’u örnek alarak siber güvenlik alanına yatırım yapabilirler.

Kamp için yaklaşık 2500 kişi başvuru yaptı ve bunlar arasında en iyi 24 kişi seçildi seçilen kişilere siber güvenlik alanında eğitim verildi. Türkiye siber güvenlik alanında gelişmeye devam ediyor artık tüm devletler askeri ve istibaharat alanına yatırım yaptığı kadar siber güvenlik alanınada yatırım yapmaya başladı çünkü gelişen internette devlet bilgileri çalınabiliyor veya gizli operasyonlar ifşa edilebiliyor tabiki devletlerde bundan son derece muhtarip. Bu yüzden siber güvenlik alanına çok yatırım yapılmaya başlandı örnek vericek olursak kuzey kore kendi bünyesinde çalıştırdığı hackerlar sayesinde geçen sene amerikan bankalarından 2.5 Milyar dolara yakın para çaldı ve yakın zamanda da bu girişimlerini sürdürdü.