Twitter Askıya Alınan Hesabı Açma

twitteraccount

Twitter’da bazen durduk yerde bazense saçma sapan bir sebepten hesaplar askıya alınmaktadır. Biraz araştırma yaptığımız da kullanıcıların saçma sebeplerden askıya alınan hesapları hakkında yaptıkları serzenişleri okuyabilirsiniz. Twitter askıya alınan hesabı açmak çok kolay değildir, destek sistemleri diğer sosyal medya platformları kadar gelişmemiştir. Bu ne demek oluyor? Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformları üzerinden hizmet veren ajanslar mevcuttur. Uluslararası ajanslar instagram kullanıcı adı alma, instagram hesap açma, instagram mavi tik hizmeti ve daha bir çok instagram sorunları hakkında ücretli hizmet vermektedir.

Twitter, üzerinden Türkiye’de böyle bir hizmet vermek mümkün değildir ve verilmemektedir.

Twitter Askıya Alınan Hesap Nasıl Açılır?

twitter

Twitter, hesapları bazı sebeplerden askıya almaktadır. Spam, sahte içerik ve tehlikeli içerikler gibi sebeplerden hesapları askıya alma işlemini gerçekleştirmektedir. Bazen hiç bir suçu olmayan ve kuralları ihlal etmeyen hesapların askıya alınması da söz konusudur. Twitter bu tür kullanıcıları mağdur etmemek için destek sunmaktadır. Twitter ile iletişime geçerek kilitlenmiş hesabınızı açtırma şansınız bulunmaktadır.

Askıya alınan hesabı açtırmak için kullanmanız gereken iletişim formuna buraya tıklayarak gidebilirsiniz.
Sizlere iletişim formunda ad, soy ad, kullanıcı adı, sorunun açıklaması, e-posta adresi ve sorunla nerede karşılaştığınızı sormaktadır. Buraları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak formu gönderebilirsiniz. Formu gönderdikten sonra Twitter destek ekibi 24 saat içerisinde sizlerle iletişim kuracaktır ve yardım edecektir. Destek ekibinin istediği şartları yerine getirdikten sonra askıya alınan hesabınız tekrardan kullanıma açılacaktır.

Askıya Alınan Hesapta Ne Olur?

twittermedya

Askıya alınmış Twitter hesabınıza giriş yapıp kullanmaya çalıştıktan sonra profil bilgilerinizi, telefon bilgilerinizi, e-posta adreslerinizi ve takip ettiğinizi kişileri düzenleyemezsiniz. Kısacası Twitter’a erişiminiz tamamen kısıtlanmış olur ve hiçbir özelliği kullanamazsınız. Genel olarak hesabı askıya alınmış birçok kişi bulunmaktadır. Yeni hesap açarak veyahut Twitter ile iletişime geçerek hesaplarını açtırıp Twitterı kullanmaya devam etmektedirler.

Hesabım Tekrar Askıya Alınır mı?

Askıya alınan Twitter hesabınızı bir şekilde açtırdıktan sonra tekrardan askıya alınabilir. Askıya alınma sebeplerini yukarı da belirttim. Tehlikeli içerik (uyuşturucu, şiddet, silah) Gibi paylaşımları yapmamaya dikkat edin ve sahte içerikler yapmayın. Yaptığınız taktirde Twitter tarafından hesabınız tekrardan askıya alınabilir ve ilk açtırdığınız gibi hesabınızı açtıramayabilirsiniz.

Twitter Spam Saldırı Nedir?

Twitter hesabınıza farklı kişiler tarafından spam saldırısı yapılabilir. Sahte hesaplar açarak birden çok hesaptan sizi şikayet ederek hesabınızın kapanmasına neden olabilirler. Bu tür saldırılardan korunmanın herhangi bir yolu yoktur. Sahte içerik ve spam içerik paylaşmadığınız taktirde bu tür saldırılardan hesabınızın kapanması düşük bir olasılıktır.

Twitter askıya alınan hesabı açma

Twitter Kuralları Nelerdir?

Her dijital ve sosyal platformların belli başlı kendilerine ait kuralları bulunmaktadır. Platformları kullanırken bu kuralları ihlal ederseniz hesaplarınız kapatılarak erişiminiz engellenebilir.

  • İntihar etme ve zarar verme: İntihara teşvik ve bununla ilgili herhangi bir paylaşım yapılması yasaktır.
  • Nefret söylemi: Twitter platformu üzerinden diğer kişilere ırk, etnik köken, dini inanç ve cinsiyet gibi konular üzerinden saldırı yapmak yasaktır.
  • Yasa dışı hizmeti/ürünler: Yasa dışı herhangi bir ürününü dolaylı yoldan veyahut direkt olarak satılması yasaktır.
  • Çocuk cinsel istismarı: Çocuklara karşı Twitter üzerinden cinsel saldırı ve istismar yapılması yasaktır.
  • Şiddet ve Terörizm: Terörü unsuları, kurumları ve örgütleri destekleyen mesajlar yayınlamak yasaktır.

Bunlar tüm sosyal medya platformların olan kurallardır bu kurallara uymayan hesaplar platformdan uzaklaştırılmakta ve erişime engellenmektedir.