Twitter’a Yeni Güncelleme Geldi

twitter

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan ve bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan Twitter’a yeni bir güncelleme geldi. Twitter’da artık diğer sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’da olduğu gibi hikaye özelliği eklendi. Birçok kullanıcı tarafından sevilen bu özelliğin geliştirilmesi ve Twitter tarafından yeni şeyler eklenmesi bekleniyor.

Twitter’a Gelen Hikaye Özelliği

Gelen yeni güncelleme ile eklenen özellik birçok kullanıcı tarafından beğenildi ve bir hayli ilgi çekmeye başladı. Twitter’da paylaşılan hikayeler tıpkı diğer sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’da olduğu gibi ana sayfanın en üst kısmında bulunacaktır. Twitter’da paylaşılan hikayeler 24 saat dolduktan sonra otomatik olarak silinecektir. Twitter kullanıcıları hikayelerini paylaşırken özel arka plan ve farklı renk seçenekleri ile özel bir paylaşım hazırlayabilecekler.

twitter

Twitter Kendi Hesabından Duyurdu

Twitter yeni eklenecek olan hikaye özelliğini kendi resmi twitter hesabından duyurdu. Nasıl kullanıldığı ve nasıl paylaşım yapılacağı hakkında kısa bir video hazırlayan twitter videoyu kendi hesabından paylaştı. Ayrıca paylaştığınız hikayelerin kimin gördüğünü diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi inceleyebiliyorsunuz. Twitter, yeni getirdiği özellik ile tam donanımlı bir sosyal medya platformu olmaya devam ediyor. Anlık olarak milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Twitter her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bir süre önce “hacklenme” Gibi olaylar yaşayarak borsada büyük bir değer kaybetmişti fakat kısa zamanda toplanarak gene eski haline geldi.

Twitter Türkiye Kullanıcısı Kaç?

Twitter, dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta ülke olarak en çok ABD tarafından kullanılan Twitter Türkiye’de de büyük bir kesim tarafından kullanılmaktadır. Twitter, Türkiye’den 11.8 milyon kullanıcıya sahip olarak Türkiye Twitter’ı Avrupa’da en çok kullanan 2. ülke dünyada ise en çok kullanan 6. ülke olarak istatistikler arasında kendine yer bulmuştur. Ülkemizde Twitter’dan daha çok Facebook ve Instagram gibi daha popüler sosyal medya platformları tercih edilmektedir bu sadece Türkiye’de değil tüm dünyada geçerlidir.

Twitter Yıllık Geliri Ne Kadar?

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter’ın yıllık gelirini bir çok kişi merak etmektedir. Twitter’ın yıllık geliri 938 milyon doları bularak 1 milyar dolara yaklaşmıştır. Facebook ve Instagram ise Twitter’dan daha popüler olduğu ve daha çok tercih edildiği için 5 katı gelirlere sahiptir.