Twitter’da Çalınan Bitcoin Açıklandı

twitter

Twitter’ın Hacklenme Olayında Toplam 120 Bin Dolar Değerinde Bitcoin Çalınmış

Twitter’da 15.08.2020 tarihinde hack skandalı yaşandı dünya milyarderleri, ünlü oyuncular, devlet başkanları ve bitcoin şirketleri gibi ünlü isim ve hesaplar hacklendi. Hackleyen kişilerden 3 üye yakalandı hackleyen kişilerinde 16, 17 ve 21 yaşında olmaları epey dikkat çekti. Ünlü ve Takipçisi yüksek hesaplara erişim sağlayan hackerlar hesaplardan bitcoin talebinde bulundu. Bir çok hesaptan bu talebi gerçekleştiren hackerlar tamı tamına 120 bin dolar değerinde bitcoin çaldı. Bir süre sonra olay araştırıldı ve bitcoin gelen hesaplar bloke edildi ve Twitter tarafında da hesabı hacklenen kişilere hesapları geri teslim edildi.

bitcoin

Twitter’ı Nasıl Hacklediler?

Twitter’ın yaptığı resmi açıklamaya göre hackerler twitterda yönetici sistemine erişimi ve yetkisi olan bir personeli hackleyerek yönetici sisteminden hesaplara erişim sağladılar herhangi bir sunucuya sızma işlemi gerçekleşmediğini belirten twitter bütün herkesin verilerinin korunduğunu açıkladı. Hackerlar twitterda çalışan ve yönetici sistemine erişimi olan bir personeli hackleyerek tüm hesaplara erişim sağladılar fakat sadece ünlü hesaplardan paylaşım yapmayı tercih ettiler.

Yüzlerce Hesaptan Mesaj Atıldı

Toplamda 130 hesaptan bitcoin mesajı atarak bitcoin dolandırıcılığına imza atan hackerlar 120 bin dolar değerinde bitcoin çaldı. Twitter ise olaydan sonra güvenlik sistemlerini sıkılaştırdı ve daha çok önem vermeye başladıklarını açıkladı. Twitter bu saldırıdan sonra borsada çok büyük bir değer kaybına uğradı.

Twitter ile ilgili diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayarak tüm haberleri toplu bir şekilde görebilirsiniz.