Uçan Otomobil Hayali Gerçek Oldu

aircarstand

Uçan Otomobil Hayali Gerçek Oldu

Bir teknoloji şirketi tarafından geliştirilen uçan otomobil bilim kurgu filmlerini gerçeğe dönüştürdü. Şirketin geliştirdiği uçan otomobilin testlerine başlandı ve olumlu sonuçlar alındı.

Slovakya merkezli teknoloji şirketi Klein Vision tarafından üretilen uçan otomobil hayalleri gerçeğe dönüştürdü. Aircar olarak isimlendirilen araç Slovakya’da bulunan Piestany Havalimanında yapılan testleri başarı ile geçti, test sırasında araç 3 dakikada havalanmayı başardı.

uçan araba

Uçuş Modu Geldi!

Stefan Klein tarafından tasarlanan araçta ünlü araba markası BMW’ye ait bir motor kullanılıyor. 2 kişilik olan Aircar yolcular haricinde 200 kilo yük taşıyabiliyor. Toplamda 3 dakikada havalanabilen araç uçuş moduna geçiş yaparken kanatlarını açıyor ve uçuşa geçiyor, araç havada yol alırken saatte 200 kilometre hıza ulaşabiliyor.

uçan otomobil

Teknoloji Şirketi Geliştirmeye Devam Edecek

Birçok insanın hayali olan uçan otomobili geliştiren ve projeyi başarı ile devam ettiren Slovakyalı teknoloji şirketi Klein Vision ürettiği iki kişilik uçan otomobilin dört kişilik modellerini de tasarlamakta. Beklide geleceğin teknolojisi olacak uçan arabaların ilk adımı olacak Aircar isimli aracın önümüzdeki yılda sertifika alması bekleniyor.

Henüz testleri yapılan ve seri üretim tarihi, satış tarihi, fiyatı gibi bilgileri belirlenmeyen aracın gelecek yıllarda piyasaya sürülmesi ile yüksek talep alması ve kullanıcıları memnun etmesi bekleniyor.