Spotify’a Yeni Özellik 2020

Ünlü Müzik Uygulaması Spotify

Ünlü müzik platformu Spotify yeni bir özellikle kullanıcılarını memnun etmeye devam edecek. Ünlü uygulamanın gelecek güncellemesi ile kullanıcılar telefonlarında bulunan kitaplıklarındaki müzikleri Spotify üzerinden dinleyebilecekler.

Cihazdaki müzik dosyaları uygulama üzerinden çalıştırılacak

Dünyanın en ünlü müzik platformu olan Spotify dünyanın dört bir tarafında kullanılıyor. Kullanıcılarını sürekli memnun eden uygulama gün geçtikçe gelen güncellemeler ile kullanıcılar için daha da kullanışlı olmaya devam ediyor.

Spotify’a Yeni Özellik 2020 1 – spotify gorsel
Spotify

Yeni gelecek güncelleme ile kullanıcılarını mutlu edecek olan uygulama cihaz içerisinde bulunan ses dosyalarını çalıştırabilecek. Bu güncelleme sayesinde cihaz kitaplığında bulunan şarkılar uygulama üzerinden çalınabilecek ve bu sayede kullanıcıların işini kolaylaştıracak.

Uygulamada bulunmayan şarkıları dinlemek daha kolay olacak

Bu özellik ile resmi bir şarkı olmayan herhangi bir yer üzerinden indirilen ses dosyalarını çalıştırabilmek için kullanıcılar tarafından Spotify kullanılabilecek. Bu sayede dinleyiciler uygulama değiştirmekten kurtulacaklar ve müzik zevklerini bölmeyecekler.

Bu özellik ne zaman gelecek

Birçok kullanıcının beklediği güncellemenin ne zaman uygulamaya ekleneceği henüz belli değil. Güncelleme üzerinde çalışmaya devam eden şirket tarih hakkında bir açıklama yapmamış olsa da uygulamaya gelecek bir sonraki güncellemenin bu özellik olacağı bilinmekte.

Spotify’a Yeni Özellik 2020 2 – spotify guncelleme
Spotify’a Yeni Güncelleme

Bu özellik nasıl çalışacak

Cihazlarındaki ses dosyalarını uygulama üzerinden çalıştırmak isteyen kullanıcıların, kullanacakları özelliği çalıştırmak için ayarlar kısmına eklenecek olan bir bölümdeki cihazda bulunan ses dosyalarına erişim iznini aktif etmek gerekecek. Bu özelliği aktif eden kullanıcılar cihazlarında bulunan ses dosyalarına Spotify uygulaması erişebilecek ve bu dosyalar uygulama üzerinden çalıştırılabilinecek.