Teknoloji Markalarından Otonom Vale Projesi

tech

Ünlü Teknoloji Markalarından Otonom Vale Projesi


Yeni model araçlarda kullanılmaya başlayan otomatik park sistemi projesi geliştirilmeye devam ediyor. Ford, Bedrock ve Bosch markalarının işbirliği ile geliştirilen otonom vale projesi sayesinde günümüzdeki park sorununu azalacak ve sürücülerin araçlarını park ederken yaşadıkları zorluklar ortadan kalkacak.
Sürücülerin park yeri arama sorununu ortadan kaldıran bu sistem sürücülerin telefonlarına yüklediği bir uygulama sayesinde kullanılıyor. Araç otopark veya garajın içine girdiğinde sürücü araçtan iniyor ve uygulama ile arabanın park sistemini çalıştırıyor.

tech

Akıllı Altyapı Kullanıldı!

Bosch’un akıllı altyapısını kullanarak tasarladığı sensörler aracın park sistemi devreye girdiği anda araç park yeri ararken yolda karşısına çıkan yaya ya da engelleri fark ediyor, bu sayede kaza riski minimum seviyeye inmiş oluyor. Bu teknoloji sadece aracı park etmekle kalmıyor. Sürücü mobil uygulama ile aracını geri çağırdığı anda araç park alanından çıkıp sürücünün yanına gidebiliyor ve park alanındaki şarj noktası, araç yıkama noktası gibi alanları tanımlayıp kendi kendine bu alanlara gidebiliyor.

Zamandan Tasarruf Edilecek!

Bu teknoloji ile sürücüler park yeri aramaya vakit harcamıyor, aracının nerede olduğunu hatırlamak zorunda kalmıyor ve otopark gibi alanlar hem yayalar için daha güvenli duruma geliyor hem de kaza olasılıkları minimum seviyeye düşüyor.