Vatan Bilgisayar Hacklendi

vatanhack

Yirmi Yedi Bin Vatan Bilgisayar Üyesinin Bilgileri Çalındı!

Vatan Bilgisayar’a ait web sitesine üye olan 27 bine yakın kişinin verilerinin ortaya çıkması Vatan Bilgisayar tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurumu’na bildirildi. Vatan Bilgisayar tarafından yapılan açıklamada farklı bir kaynaktan elde edilen e-posta ve şifrelerin denenmesi ve başarılı olması sonucu farklı bir web sitesi üzerinde paylaşıldığı bildirildi.

Vatan Bilgisayar Bilgi Verecek

E-posta ve şifrelerin doğruluk değerlendirmesinde vatan bilgisayarın mobil ara yüzünde kullanılan bir web servis altındaki api ile denendiği açıklandı. Vatan Bilgisayar üyelerinin [email protected] e-posta adresinden bilgi alabilecekleri söylendi.

hacker

Siber Saldırılar Her Sektörü Vuruyor

Günümüzde hackerlar tarafından ünlü firmalar dahil olmak üzere birçok web sitesi vb. alanda siber saldırılar yapılıyor. Ünlü firmaların hatta devlete ait sitelerin bile güvenlik açıklarına erişen ve bu sayede siber saldırı yapan hackerlar gün geçtikçe daha gelişmiş saldırılarda bulunuyor. Kişisel verileri oldukça tehlikeye atan bu saldırılardan korunmak için sadece kullanıcıların dikkat etmesi yeterli olmuyor. Kişisel verilerin bulunduğu web siteleri vb. yerlerin bu tür saldırılara maruz kalmaması için siber güvenliğe yüksek derecede önem verilmesi gerekiyor. Vatan Bilgisayar gibi web sitesinde üyeler olan firmalar üyelerinin kişisel verilerinin güvenliği için siber güvenliğe dikkat vermemesi takdirde Vatan Bilgisayar üyelerinin yaşadığı veri ihlalleri farklı web sitelerde de yaşanabilir.