VPN Nedir? Ücretsiz En İyi VPN Programları! (2021)

vpn nedir

VPN nedir ve neden önemlidir? VPN nedir? Sanal Özel Ağın kısaltmasıdır. Şirketlere ve kişilere gerçek konumlarını açıklamadan bilgileri güvenli bir şekilde gönderip alma yeteneği vermek için oluşturulmuştur. Bir Sanal Özel Ağ, genellikle bir Sanal Özel Sunucu (VPS) ile karıştırılır. Ancak aynı şey değiller. Bu makalede, ikisi arasındaki farkları ve neden ücretsiz VPN yerine ücretli VPN kullanmanız gerektiğini tartışacağız.

 

VPN Nedir? Olanlarla ilişkili birçok avantaj var. İşte önemli avantajlardan bazıları: Ücretsiz VPN hizmetleri sınırlıdır: Çoğu ücretsiz VPN nedir hizmeti yalnızca bir avuç sunucudan erişim sağlar. Ücretsiz minibüsler bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşacak ve toplayacaktır. Ücretsiz VPN hizmetleri genellikle hassas bilgileri (IP sızıntıları) yanlış kişilere sızdırır. İnternet bilgisine sahip herhangi bir bilgisayar korsanı bu tür bilgilere erişebileceğinden, bu büyük bir endişe kaynağıdır.

 

VPN nedir ve birini seçmek neden önemlidir? Yukarıda belirtildiği gibi, VPN nedir ve neden önemlidir, avantajları tartışmadan önce bilmek önemlidir. Bir VPN ile ilişkili en büyük avantajlardan biri, çevrimiçiyken gizliliğinizi korumaya yardımcı olmasıdır. Ücretsiz VPN, bilgisayar korsanlarına ve yetkisiz erişime karşı büyük bir koruma sağlar ve hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi takip eder.

ücretsiz vpn

Ücretsiz VPN Programları! (2021)

Ücretsiz vpn, içinde bulunanlarla ilişkili bir diğer büyük avantaj, ülkenizde kısıtlanmış veya yasaklanmış web sitelerine bağlanmanıza izin vermesidir. Ücretsiz vpn için evinizde bir Wi-Fi bağlantı noktası veya pahalı bir cep telefonu kullanıyor olabilirsiniz ve birdenbire, kullandığınız veri planının sınırlandırıldığını veya yasaklandığını keşfedebilirsiniz. Sorun değil! Ücretsiz VPN yardımıyla, bu tür kısıtlamaları aşabilir ve anonim olarak sörf yapmaya devam edebilirsiniz.

 

Ücretsiz VPN gibi her şey pembe değildir ve ne var ki, onun da sınırlamaları vardır. Bazı ücretsiz VPN servisleri, işkence yapan siteler veya dosya paylaşım siteleri gibi web sitelerine erişmenize izin vermez. Sonuç olarak, oturma odanızın rahatlığında bir film izlemeniz gerekiyorsa, başka bir ücretsiz VPN hizmetine geçmeniz veya komşunuzun bilgisayarını ödünç almanıza izin vermesini ummanız gerekebilir.

 

En İyi VPN Programları! (2021)

En iyi VPN programları, içinde ne olduğu konusunda çok katı değildir ve sonuç olarak, bazı sınırlamaları da vardır. Örneğin, En iyi VPN programlarından olan Tunnelbear, her gün yapabileceğiniz eş zamanlı bağlantıların sayısını sınırlar. Tunnelbear ile ilgili iyi olan şey, ücretsiz VPN uygulamaları sunmasıdır; bu, hizmeti sınırlamalar konusunda endişelenmeden kullanabileceğiniz anlamına gelir. Şu anda kullandığınız uygulama ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa her zaman başka bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, ücretli VPN hizmetleriyle gelebilecek tüm sınırlamaları kolayca aşabilirsiniz.

 

En iyi VPN‘in ne olduğunu ve kullanmanız gerekip gerekmediğini öğrenmenin iyi bir yolu, bir tünel açıcı incelemesi okumaktır. En iyi VPN incelemesi, belirli bir hizmetin paranıza değer olup olmadığı konusunda size bir fikir verecektir. Ek olarak, farklı ücretsiz VPN hizmetleri tarafından sunulan farklı özellikler hakkında daha fazla bilgi alacaksınız. Ücretsiz VPN uygulaması edinmek için, herhangi bir büyük arama motorunda “ücretsiz vpn uygulaması” araması yapmanız yeterlidir. Çoğu, uygulamayı ücretsiz indirmenize izin verir ve kullanmaya başlayabilmeniz uzun sürmez.

en iyi vpn

VPN nedir gibi kısıtlamaları ve aylık ücretler gibi sınırlamaları aşmak, bilgisayarınızın sunduğu her şeyin keyfini çıkarmanıza ve özel verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olabilir. Ücretsiz VPN‘in sunduğu diğer bir şey de bağlantı noktası yönlendirmedir. Bu, kendi sunucunuzdan başka bir sunucu ağına bağlanmanıza yardımcı olabilir. Bunun gibi bir uygulamanın kullanımıyla, kendi veri toplama uygulamalarınızı ve diğer uygulamaları da kullanmaya devam edebilirsiniz. Herkese açık olan yerine uygulamanın barındırıldığı sunucu ağına bağlanmanız yeterlidir.

 


Bugün sizler için VPN nedir? ücretsiz VPN ve en iyi VPN konularına değindik. Bu tür yazılar için teknoloji haber ve yazılım kategorilerimizi takip edebilirsiniz.