Whatsapp Yeni Özellik Ekledi

whatsapp

Whatsapp Depolama Alanını Yönetme Özelliği Eklendi

Dünyanın en çok indirilen ve en aktif olarak kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni bir güncelleme getirerek mobil uygulamasına Depolama alanını yönetme özelliğini ekledi.

Whatsapp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan bir tür mesajlaşma uygulaması olup web tarayıcısında da kullanılmaktadır. İlk olarak 9 mayıs 2009’da piyasaya sunulup Ocak 2010’da yayına girmiştir. Google Play’de 5 milyar indirmeyi geçmiş bulunmaktadır ve 2 milyar aktif kullanıcı ile en çok kullanılan ve en aktif kullanılan mesajlaşma uygulaması olma özelliğini korumaktadır.

whatsapp

Facebook Satın Almıştı

Whatsapp, 2014 yılında dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook tarafından 19 milyara satın alınmıştı. Facebook popülerisini arttıran uygulamaları ve sosyal medya platformlarını satın alarak kendi himayesine katıyor bunlara en güzel örnek Facebook’un Instagram’ı ve Whatsapp’ı satın alarak kendi himayesi altına katmasıdır.

Whatsapp’a Yeni Özellik Geldi

Whatsapp tarafından yayınlanan bilgide yeni gelen depolama alanını yönetme özelliğinde kullanıcıların fotoğraf ve videolarına hızlı bir şekilde erişmesi ve toplu bir şekilde silmesi hedefleniyor. Yeni gelen bu özelliğin 1 hafta içinde tüm Whatsapp kullanıcılarına açılacağı söylendi. Depolama alanını yönetme özelliğini kullanmak için ayarlar kısmından “Depolama ve Veriler” Kısmından ulaşabilirsiniz.

Whatsapp hakkında daha fazla haberlerimizi okumak için yukarıda bulunan kategoriler kısmından “blog” Kısmına girebilirsiniz veya buraya tıklayarak Whatsapp etiketindeki tüm haberlere bakabilirsiniz.