Whatsapp Web’e Yeni Bir Güncelleme

whatsapp

Parmak İzi İle Giriş Yapılacak

İki gün önce sitemizde yaptığımız haber de Whatsapp Web‘e yeni bir güncelleme geleceğini bu güncellemenin Görüntülü konuşma ve Sesli konuşma olacağını belirttiğimiz haberden iki gün sonra Whatsapp geliştiricileri Whatsapp Web için yeni bir güncellemenin sinyallerini verdi Whatsapp’ın android sürümünde bu güncelleme yapılmışken Whatsapp Web’e hala güncelleme gelmiş durumda değil gelecek olan yeni güncellemenin pamak izi ile giriş olacağını belirten whatsapp geliştiricileri nasıl kullanılacağı hakkında bir bilgi vermedi.

parmak izi

Güvenlik Üst Düzey Seviyede!

Whatsapp için gelen bu güncelleme kullanıcılarının güvenliklerini ne kadar önemsediklerini göstermiş oldu parmak izi ile whatsappa giriş yapmak güvenlik açısından en iyi seçenek gibi duruyor. Whatsapp dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması gerçekten çok popüler olan bu uygulama hakkında geçen sene Whatsapp ile para gönderimi mümkün olacak gibi iddialar atılmıştı fakat şuanlık bununla ilgili resmi bir açıklama ve güncelleme yok.

Güvenlik Önlemleri Her Geçen Gün Artıyor!

Sosyal medya platformları ve mesajlaşma gibi uygulamalar güvenliğe gün geçtikçe önem veriyor çünkü biz bu uygulamaları kullanırken herhangi bir güvenlik ihlalinde mesajlarımızın ele geçirilmesini istemeyiz bu sebepten dolayı bazı kişiler bu uygulamaları kullanmıyor bile. Devletlerde bu risklerden dolayı her zaman kendi yazılımlarını geliştirerek kendi yazılımlarını kullanıyorlar çünkü internet üzerinden de devlet sırları, gizli belgeler ve dosyaların çalınması gerçekleşebiliyor