Whatsapp Yeni Video Özelliği

Whatsapp Yeni Video Özelliği 1 – whatsapp 1

Whatsapp, Politika Değişmişti

Kısa bir süre önce Whatsapp’ın yayınlamış olduğu politikadan dolayı dünya çapında tepki görmüştü. Hatta milyonlarca kullanıcı Whatsapp’ı silerek farklı mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Bu dönem de en çok kullanıcı kazanan uygulama ise Telegram oldu. Türkiye’de en çok indirilen uygulamalar arasında kendine yer buldu.

Whatsapp bu olaydan sonra yanlış anlaşıldığını düşünerek yeni bir açıklama yapmıştı. Yaptığı açıklama da verilerin herhangi bir kurum veya kişiyle paylaşılmayacağını daha net bir dille açıklamıştı. Fakat bu yapılan açıklama sosyal medya da mizah konusu haline geldi. Whatsapp’ın CEO’su adına ve Whatsapp adına birçok mizah gönderisi paylaşıldı.

Whatsapp Sessiz Video Gönderme

Whatsapp yeni gelecek olan özelliğin sessiz video gönderme özelliği olduğunu açıkladı. Kullanıcılar karşı tarafa video atarken düzenleme sekmesinden videonun sesini tamamen kapatabilecek ve karşı tarafa sessiz video gönderebilecektir. Yeni gelecek olan özellik sayesinde arka planda istenmeyen sesler kaldırılabilecek ve düzenlenebilecektir.

Bu sayede atılan videolar da mobil veri paketlerinden daha az harcama yapacaktır. Whatsapp yeni gelecek olan sessiz video gönderme özelliğini beta kullanıcılarına dağıtacaktır.

whatsapp

Whatsapp Kullanıcı Kaybetti

Whatsapp bir dönem önce yayınlamış olduğu politikalar yüzünden çok tepki görmüştü ve milyonlarca kullanıcı Whatsapp’ı kullanmayı bırakarak diğer mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Whatsapp bu olaydan sonra değer ve kullanıcı kaybetti. Yeni güncellemeler getirerek kullanıcılarını geri kazanmaya çalışıyor.  Bu olaydan en çok yarar sağlayan ise Rus yapımı olan Telegram uygulaması oldu. Whatsapp’dan daha çok özellik barındırması ve gizlilik açısından çok iyi olması nedeniyle birçok kişi Telegram’a geçiş yaptı.

Whatsapp, Lider Konumda

Son dönemlerde yayınladığı yeni politikalardan dolayı ne kadar çok kullanıcı kaybetse de mesajlaşma uygulamaları arasında dünyanın en büyük ve en çok kullanıcıya sahip uygulaması olarak yerini korumaktadır.
Whatsapp 2020 yılının Şubat ayında yayınladıkları verilerde 2 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştıklarını açıklamıştı. Whatsapp kullanım oranı 2021 yılında ise devam etti. Milyonlarca kullanıcı kaybetmesine rağmen hayla kullanım oranın da lider konumun da.

Whatsapp, sessiz video gönderme özelliğini Google Play Beta Programında bulunan kullanıcılar sunacaktır. Bu programa dahil olan kişiler Whatsapp’ın erken erişime açacağı özelliği deneme fırsatı bulacaktır.