Xiaomi 3.Nesil Kamera Teknolojisi

Xiaomi

Xiamoi Yeni Nesi Teknolojisi

Kısa süre önce Xiaomi tarafından tanıtılan 3.Nesil ekran altı kamera teknolojisinin kullanıcıları memnun etmesi bekleniyor. Xiaomi Mi 10 Ultra sürümüyle ilk defa kullanılan 3.Nesil ekran altı kamera teknolojisinde başarılı olunduğu görülüyor.
Ekranın bir kısmını şeffaf hale getiren firma telefona ait ön kamerayı bu şeffaf ekranın altına yerleştirmiş. Kullanıcılar ön kamerayı kullanmak istediğinde ön kamera devreye girdiği an ekranın kameranın önünde olan kısmı devre dışı kalıyor ve lens görevi görüyor.
Telefonlara ön kamera eklemek için ekranın belirli yerlerine eklenen çentikler bu teknoloji ile ortadan kalkacak gibi gözüküyor.

xiaomi

Xiamoi’nin Yeni Model Telefonlarında Olacak!

Kullanıcılar bu teknolojiyi her ne kadar çok beğense de kamerayı ekranın alt kısmına yerleştirmek için ekranın dış görünümünün kötü yapılmasından korkuyorlardı. Teknolojinin denenmesi ile bu korkuları ortadan kalktı. Ekranın altına yerleştirilen kamera ancak kameranın bulunduğu konuma yakından ve dikkatli bir şekilde bakıldığında belli oluyor bu sayede kullanımı ve görünümü etkilemiyor. Bu teknolojinin 2021 de Xiaomi’nin yeni model telefonlarında görülmesi bekleniyor.