Xiaomi’den Son Teknoloji Telefon Tasarımı

xiaomi konsept telefon modeli

Akıllı telefonda teknolojinin son noktası

Çin merkezli ve dünyanın en ünlü teknoloji markaları arasında bulunan Xiaomi, youtube kanalı üzerinden yeni bir video yayınladı ve bu videoda son teknoloji bir akıllı telefon tasarımı tanıttı. Bu akıllı telefon hakkında henüz bir isim ya da resmi bir çıkış tarihi verilmemesi ile birlikte birçok insanı şaşırtan ve oldukça şık bir tasarıma sahip bu telefon bazı özellikleri ile oldukça dikkat çekerek diğer akıllı telefonlardan kendini soyutluyor.

xiaomi yeni tasarım

4 tarafı kavisli ekran

Son yıllarda piyasaya sürülen birçok akıllı telefonda fiziksel tuşlar kaldırılmaya başlandı ve telefonun ekranı büyültülmeye odaklandı. Hatta Xiaomi ve birkaç marka ekran altı kamera teknolojisi ile telefonun ön yüzünün tamamen ekrandan oluşmasını sağlamak için adımlar atmışlardı.

Xiaomi tarafından tamda bu teknolojiye uygun bir telefon tasarımı kısa zaman önce ortaya koyuldu ve birçok insanı şaşırtmayı başardı.

xiaomi logo

Xiaomi’nin Youtube kanalı üzerinden yayınlanan bu videodaki akıllı telefon tasarımı amaçlanan ekran modelini kullanıcılara sundu. Yayınlanan videoda hiçbir fiziksel tuş, bağlantı noktası, ön yüzde yer kaplayan bir çentik ya da bölüm bulunmayan bu telefonun ön yüzü sadece telefonun ekranından oluşuyor. Dört tarafında kavise sahip bu ekranın üzerinde hiçbir şey bulunmaması ekran altı kamera teknolojisi olasılığını da kesinleştiriyor.

Üzerinde hiçbir bağlantı noktası bulunmaması nedeni ile tüm bağlantıları bluetooth cihazlarla yapılacak olan bu telefonda kablolu kulaklık, şarj aleti gibi hiçbir cihaz kullanılamayacak haliyle SIM kart kullanımı da eSIM olarak yapılacak. Yani bu konseptte telefonun hayata geçmesi ile birlikte her şeyi son teknolojiler ile kullanılabilinecek.

xiaomi kavisli ekranı

Ne zaman hayata geçirilecek

Henüz hakkında, yayınlanan video dışında hiçbir açıklama yapılmayan bu telefonun ya da bu konseptin ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmiyor ve birçok insana göre bu yakın bir tarih olarak görülmüyor. Fakat ekran altı kamera teknolojisini 2021 ya da önümüzdeki birkaç yıl içerisinde kullanmayı planlayan markalar arasında Xiaomi markası da bulunuyor. Yani bu telefon olmasa da bu konseptte bir telefon ya da farklı telefon modellerinin yakın zamanda üretilmesi ihtimali yüksek gibi gözüküyor.

Yayınlanan Video: