Xiaomi’nin Elektrikli Aracı İddiaları

xiaomi logo

Elektrikli araç iddiaları

Çin’in ünlü teknoloji firması Xiaomi için elektrikli araç üreteceği iddiaları son zamanlarda ortalıkta dolaşan bir dedikodu haline geldi ve bu iddiaların doğruluğu hakkında Xiaomi’den bir açıklama yapılması bekleniyordu.

Bu iddiaların oldukça merak edilmesi ardından firmadan konu hakkında bir açıklama yapıldı ve iddiaların doğru olmadığı hakkında bilgilendirme yapıldı. Fakat iddialar her ne kadar gerçek olmasa da yapılan açıklamaya göre şirket bu projeye soğuk bakmıyor.

xiaomi elektrikli otomobil

Xiaomi’den açıklama

Yakın zaman önce Çin’de yapılan bir haberde, Xiaomi şirketinin elektrikli araç projesi üzerinde çalıştıkları ve bu projenin stratejik bir hamle olduğunu düşündükleri gibi cümleler bulunuyordu. Bu haber üzerine markanın ürünlerine ilgi duyan ve otomobil sektörünü takip eden birçok kişi meraklandı ve haberin doğruluğunu araştırmaya başladı. Bunların yanında çıkarılacağı düşünülen aracın tasarımı ve özellikleri hakkında da araştırmalar yapan kişiler oldu.

Bu konunun bu kadar yayılması ve birçok kişinin konu hakkında açıklama beklemesi üzerinde Xiaomi tarafından iddialara yanıt geldi.

Yapılan resmi açıklamada Xiaomi, ortaya atılan iddialara karşı ‘’resmi olarak onaylanmış bir proje bulunmamakta’’ cevabını verdi.

xiaomi elektrikli jip

Gelecekte böyle bir proje gerçekleşecek mi?

Yapılan açıklamada iddiaları yalanlayan Xiaomi resmi olarak onaylanmış bir proje olmadığını bildirdi fakat bu ifadeler böyle bir proje gerçekleşmeyeceği anlamına gelmemekte. Özellikle açıklamada bulunan ‘’resmi’’ ifadesi kesin bir proje bulunmasa da elektrikli araç ile ilgili görüşmeler ya da proje planlamaları yapıldığı olasılıklarını oldukça yükseltiyor.

Yani Xiaoimi markası kısa süre içerisinde olmasa da bir elektrikli araç projesine başlamayı düşünüyor ya da bu konu hakkında adımlar atıyor.

xiaomi otomobil projesi