Youtuber, Deli mi Ne? Dolandırıcılık

delimine

Youtuber Deli mi Ne? Dolandırıcılık İddiaları!

Ünlü youtuber Deli mi ne? Gerçek adı Fester Abdü olan adanalı youtuber dolandırıcılık iddiaları ile sarsıldı. Youtube 3 yıl önce başlayan Fester Abdü kısa sürede güzel, eğlenceli ve kaliteli içerikler çekerek kısa zaman da yükselmeyi başardı ve şuan güncel olarak 6,98 milyon aboneye ve 1.325.323.038 görüntülemeye sahip olan Fester Abdü gün geçtikçe yeni binlerce üye kazanıyor.

Başarılı youtuber yükseldiği zamanlar da bir diğer youtuber Enes Batur ile bir çok kez karşılaştırıldı hangisi daha iyi, hangisi daha kaliteli içerik üretiliyor gibi, Fester Abdü UEFA Süper Kupa Finalinde sahaya atlayarak takipçilerinden ve bir çok kesim tarafından tepki görmüştü bir süre gözaltında tutulan Fester Abdü serbest bırakıldı fakat 3 yıla kadar hapsi istenmişti.

Sosyal medya da ve diğer haber platformlarında “Ünlü Youtuber Fester Abdü Türkiye’yi Rezil Etti !” Gibi başlıklarla gündeme oturdu. Bir süre bu tepkilere maruz kalan Fester Abdü her olay gibi yaptıkları unutuldu.

uefa

Fester Abdü’ye Dolandırıcılık İddiaları!

Ahmet Tarık Baysan adlı bir youtuber tarafından çekilen video da Fester Abdü’nün katıl özelliğini kullanan kişilerle yüz yüze görüşme gerçekleştireceğini vaad ederek görüşme gerçekleştirmediğini ve dolandırdığını iddia etti.

Ahmet Tarık Baysan Deli mi ne? Ekibiyle tanışmak için katıl özelliğini kullanarak 673TL ücret ödediğini ve Fester Abdü ile görüşme gerçekleştirmediğini belirtti ek olarak CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) Kanıtlarla beraber suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Ahmet Tarık Baysan’ın yaptıkları suç duyurusu Adana Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiğini açıkladı.

cimer

Mağdur Kişi Açıklama Yaptı

Ahmet Tarık Baysan Fester Abdü’nün kendisini dolandırdığını ve ailesinede hakaretler, küfürler ettiğini açıkladı. Sosyal içerik platformlarında bu atılan iddialar hakkında Fester Abdü’ye herkes tepki gösterdi hatta Dolandırcı mı ne? Gibi başlıklarla dalga konusu oldu.

Bu iddiların şuanlık herhangi bir doğruluk payı yoktur yapılan şikayetin sonucu ve Fester Abdü cephesinden yapılan açıklamalara göre kimin haklı kimin haksız olduğuna karar verilebilir.
Fester Abdü cephesinden şuan herhangi bir açıklama yapılmadı açıklama yapılır yapılmaz yaptığımız haberi güncelleyerek sizleri bilgilendireceğiz.