Yunan Gazetesi Hacklendi

image

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a Hakaret Eden Yunan Gazetesi Hacklendi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, yaptıkları haberde açıkça hakaret eden Yunan Gazetesi Demokratia’nın web sitesi Türk hackerlar tarafından hacklendi.

Ülkeler Arası Gerginlik Söz Konusu


Türkiye ve Yunanistan arasında sahada olduğu gibi medya ve sanal ortamda da çekişme devam ediyor. Daha önce Yunanistan’a ait içlerinde resmi sitelerde olmak üzere birçok site Türk hackerler tarafından hacklenmişti. Bu seferde Türk hackerların hedefi Türkiye hakkında birçok provakatif, Yunanistan taraflı haber yapan ve dün yayınladıkları manşette de Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açıkça küfür eden Demokratia gazetesiydi. Demokratia’nın web sitesine Türk hackerların ‘’Türkler geliyor’’ yazması sonucu siteye erişim engellendi ve site kapalı kaldı.

yunan gazetesi hacklendi

Akdeniz Krizi Nedeniyle Saldırılar Var!

Türkiye ve Yunanistan arasında oluşan Türkiye’nin Akdeniz’de sondaj çalışması yapması nedeniyle başlayan gerginlik de Yunanistan halkı ve hükümetinin provakatif tepkileri tansiyonu yükseltiyor. Bu tepkiler ve sözlere Türkiye sahada cevap vermeye devam ettiği gibi Türkiye’nin Spyhackerz, Ayyıldız Tim gibi bilinen hacker grupları da sanal ortamda kendilerini gösteriyor. Aralarında Yunanistan bakanlıklarına ait web siteleri de olmak üzere Yunanistan’ın birçok ünlü web sitesini hackleyen Türk hack grupları siber ortamdaki başarılarını gösteriyor. Türk hack gruplarının hackledikleri Yunanistan’a ait sitelere Türkiye ile ilgili gurur verici cümleler yazması ve resimler koyması sanal ortamdaki çekişmede Türklerin gücünü Yunanistan’a gösteriyor.